Realitní kanceláře Praha

Vývoj situace s obsazením bytů v Praze? Místo neustále dochází!

Každým rokem se dělají meziroční součty v nichž se odráží zájem lidí o ubytování v jednotlivých lokalitách nebo podmínkách. Jednou z takových situací, která je velice ostře sledovaná, je obsazení bytů v naší hlavní metropoli. A situace je to opravdu velice zajímavá pro všechny developery a investory, protože lukrativnost a zájem o byty v Praze neustále roste. Stejně tak, jako postupně ubývá kapacit.

Město, které neustále mládne

Odráží se to především na faktu, že Praha neustále mládne. Jako velké živé město nabízí pochopitelně spoustu společenského života a zároveň ohromnou dávku pracovních příležitostí s možností kariérního růstu. To všechno pochopitelně zvyšuje zájem o ubytování a bydlení právě u mladých generací. Naopak starší lidé, kteří za sebou mají kariéru a rodinu už pomalu odcházejí do okrajových částí Prahy a menších měst jako Beroun v okolí, kde mohou v klidnějším prostředí budovat zázemí.

Realitní kanceláře pracují na plné otáčky

V tomto víru jsou pochopitelně pomyslnými motory realitní kanceláře, které se starají o prodeje a nákupy nemovitostí v těchto oblastech. Když hledáte realitní kancelář Praha nabízí neuvěřitelný počet možností. Což pochopitelně odráží i velice silné konkurenční prostředí mezi jednotlivými kancelářemi a jejich službami.

I tak je ale pomalu pravidlem, že i v nabídce realitních kanceláří byty mizí. Mnozí je totiž nejen že pronajímají, ale rovnou prodávají a většina prodaných bytů soukromým osobám pak pochopitelně končí jako bydliště a ne jako objekt podnikání. Ve finálním součtu je ale meziroční navýšení zájmu o byty v Praze opravdu velké, přičemž se kapacita všech volných bytů zmenšila opět o 5 %. Najít tak současně byt pro kvalitní začátek života v Praze není vůbec jednoduché, protože většina volných bytů zůstává v centru, kde jsou ceny opravdu vysoké.

To Top