Zahrada

Zahrádkářská sezona je tady! Co na poslední chvíli nesmíte zapomenout sehnat?

unsplash.com

Konečně už končí dlouhé období klidu a zahrádkářská sezona se naplno rozjíždí. Už je tomu pár týdnů, co se pomalu přízemní mrazíky dostávají do ústraní a pro zahrádkáře to tak znamená obnovení práce na nové výsadbě a mnohém dalším.

Jenže mnozí na poslední chvíli nechávají jednu z nejdůležitějších věcí, kterou je pořízení všeho potřebného vybavení. A právě dnes se podíváme na drobný seznam toho, co byste na poslední chvíli měli rozhodně sehnat.

Všechno oblečení a obuv co je potřeba

Základem by rozhodně mělo být oblečení a obuv, které je k práci potřeba. Není zrovna ideální dělat zahrádkářské vybavení z toho, co je zkrátka staré na klasické nošení. Důvodem je hlavně ten fakt, že se tak můžete automaticky poranit i při klasické práci, což za to rozhodně nestojí. Dvojnásob, když si připomeneme, že zahradničení je pro legraci a potěšení. Proto by pracovní oděvy, doplňky a klidně i správná pracovní obuv měly být základem.

Oprava všeho potřebného nářadí

Nic nedokáže naštvat tak moc, jako když se v rámci práce zasekneme na tom, že musíme opravovat poškozené nářadí. Ke konci sezony přitom jenom málokdo takové věci řeší, a proto se většinou řeší nefunkční nářadí na jaře. Od polámaných násad přes opravu sekačky byste tak neměli na nic rozhodně zapomenout.

Sazenice, semínka a výsadba

Pokud nechcete zaspat a chcete ještě mít kompletní výběr bylinek, květin a plodin od A do Z, tak je nejvyšší čas na finální nákup. Většinou není problém s celoroční dostupností semínek jako takových. Různé sazenice, které se prodávají již v pokročilém stádiu pěstování, ale mohou být později nedostupné. A to by byla rozhodně velká škoda pro vás i pro vaše plány, co se týče pěstování květin, ovoce a zeleniny na další zahrádkářskou sezonu.

To Top