Dům

Zahradní krby a grily

Léto začalo a grilovací sezóna je v plném proudu. Už se těšíte na posezení s přáteli s dobře vychlazeným pivem?

Nemůžete se rozhodnout? Koupit krb nebo gril? Zde najdete několik cenných informací, které možná odpoví na vaše otázky.

Zahradní krb nebo gril?

Prioritní věcí pro výběr je místo, kde chcete grilovat. Pokud bydlíte v bytovce či paneláku a máte k dispozici pouze balkón, v tom případě vám malý gril zcela postačí. Gril je malý, přenosný, lehce se dá sestavit a určitě i výrazně levnější. Dále můžete vybírat z elektrických nebo plynových grilů. Přenosné grily se dají zakoupit od opravdu velmi levných, až po luxusní, které se pohybují od 3-6 tisíc korun. Materiál je většinou hliník, kov, prokládaný dřevem nebo plastem.

Naopak, pokud patříte do skupiny „šťastlivců“ a vlastníte zahradu, pak je pro vás vhodný právě zahradní krb. Krby se dají koupit již hotové, nebo si je můžete sami postavit např. s pálených cihel. Co se týče paliva, poradí si se suchým drobnějším dřevem a také jednoznačně oceníte vůni a praskání dřeva. V krbech se dá topit např. i dřevěnými briketami. Materiálem bývají různé stavební materiály jako např. beton, cihly, kámen atd.

Takže – zahradní krb, nebo přenosný gril? Pokud považujete grilování masa jen za příjemnou venkovní záležitost párkrát do roka, asi si vyberete spíše přenosný gril. Pokud si ale po večeři rádi posedíte u otevřeného ohně a na čerstvém vzduchu, pravděpodobně si na zahradu postavíte krb.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top