Byt

Žaluzie, nebo rolety? Obojí má velké množství výhod

žaluzie
pixabay.com

Co už se pomalu ale jistě stává minulostí, to jsou klasické závěsy a záclony. Pokud je něco, co je stále častěji nahrazuje, tak se jedná o žaluzie, nebo rolety. Pokud váháte, jaká možnost pro vás bude tou pravou, musíme říci, že obě řešení mají celou řadu pozitiv. Podívejte se společně s námi na několik hlavních, které rozhodně stojí za zvážení.

Barevnost

Zde rozhodně nemusíte mít jakékoliv obavy, že byste si nevybrali. Jak v sortimentu klasických rolet najdete barvy běžné i individuální odstíny, tak vás nezklame ani široká nabídka žaluzií, která zahrnuje desítky různých odstínů od těch nejsvětlejších, až po ty tmavé. Záleží tak hlavně na vašem vkusu, ale pochopitelně i na tom, kam chcete daný prvek umístit a jak bude ladit s nádechem celé místnosti, nebo jiného nábytku.

Konstrukce

I zde máte z čeho vybírat. Nejprve se podíváme na žaluzie, u kterých platí, že neexistují jenom klasické horizontální, které zná většina lidí. Stejně tak je možné pořídit si i vertikální žaluzie, které svým provedením taktéž nezklamou. Podíváme-li se na sortiment rolet, musíme i zde říci, že variant je více než dost. Pokud vás zajímají ty nejoblíbenější možností, tam sem řadíme:

  • Motorické rolety
  • Pružinové rolety
  • Řetízkové rolety

Cena

Máte obavy, že pořízení jedné nebo druhé možnosti pro vás bude z finančního hlediska nedostupné? Dané starosti můžete hodit za hlavu. Když se podíváte na akční ceny na rolety, nebo se podíváte také na ceny žaluzií, rozhodně budete pozitivně překvapeni. Bát se rozhodně není nutné ani ceny za montáž. I ta je poměrně levná, jelikož je to dáno především tím, že instalace jak žaluzií, tak i rolet je vcelku jednoduchá a pochopitelně také rychlá. Říci můžeme dokonce i to, že některá řešení zvládne nainstalovat i každý lehce zručný člověk. To platí především u systému jednoduchých klasických rolet.

To Top