Dům

Zařizujete svůj domov? Nezapomeňte na skříň

šatní skříň
pixabay.com

V každé domově musí být nábytek. Ten zde nemá jenom estetickou funkci, ale má zde i funkci praktickou. Na co ho primárně využijete?

  • Na sezení a odpočinek
  • Na vaření
  • Na umístění vašich věcí

A právě na polední důvod se podíváme blíže. A to v souvislosti s tím, že základem každého interiéru by měla být skříň.

Proč je tak důležitá?

Jelikož se jedná o jeden z největších úložných prostorů, který budete doma mít. I když si nyní, při prvním stěhování myslíte, že věcí nemáte zase až tolik, uvidíte, že za pár let budete rádi, že ji máte. Při výběru proto nepodceňujte její velikost a držte se jasného pravidla. Čím větší bude, tím pro vás lépe.

Jaké jsou možnosti?

Skříně můžeme rozdělit do dvou kategorií. První jsou ty sériově vyráběné, které pořídíte třeba ve velkých supermarketech s nábytkem. Zde se při výběru budete muset jasně podřídit konkrétní nabídce. Jiná možnost není. Potom je tu řešení číslo dvě, kterým už jsou mnohdy na míru vyráběné kvalitní vestavěné skříně. Ty už můžete vybírat i s přihlédnutím ke svým představám. A to pokud jde o velikost, stejně jako pokud jde o vnitřní rozložení prostoru. Může se jednat jak o klasické police, které je možné upravovat, tak se může jednat i o variantu založenou na možnost získat prostor s šatní tyčí, a to na umístění ramínek.

Kam ji umístit?

Pokud máte velký dům a máte v něm v plánu vybudovat také šatnu, je celkem jasné, že skříň by měla být umístěna právě zde. Nejde ale o možnost jedinou. U klasických bytů přicházejí v úvahu dvě varianty. Tou první je ta, kdy se rozhodnete danou skříň umístit ve vaší chodbě nebo předsíni. Druhá možnost je spojena s umístěním vaší nové skříně do prostoru ložnice, což je také jedno z populárních řešení.

To Top