Dům

Zvolte ta správná plastová střešní okna

střešní okna
pixabay.com

Lidé si stále častěji vybavují nemovitosti střešními okny. U podkrovních objektů je to pochopitelné. U jiných staveb je to z důvodu vyššího slunečního svitu do útrob nemovitosti, popřípadě možnosti pozorování noční oblohy večer.

Abyste zvolili kvalitní střešní okno, měli byste vědět o tom, co vám současný trh nabízí. Na počátku všeho to bude jistě první zásadní volba.

  • Dřevěná střešní okna
  • Plastová střešní okna

Je to právě plast, který si získal poměrně velikou popularitu majitelů charakterově odlišných nemovitostí, protože má dlouhou životnost a vynikající vlastnosti. Navíc barevné podání bude do nejmenšího detailu odpovídat vašim požadavkům a může korespondovat s libovolnými interiérovými prvky.

Střešní okno a jeho vlastnosti

Plastová střešní okna musí mít nejenom kvalitní rám, ale také správné zasklení. Obvykle to bývá dvojsklo o síle alespoň 24 milimetrů, které bude tlumit okolní zvuk zvenčí a minimalizuje jakékoliv úniky drahocenného tepla.

Střešní okno musí odolávat nejrůznějším povětrnostním vlivům, právě proto, že je umístěno na střeše. Nejčastěji jsou to kroupy, které by s oknem neměly cokoliv udělat. O tom do jisté míry vypovídá i samotná konstrukce a potřebné certifikáty, včetně záruky konkrétního výrobce.

Taková plastová střešní okna vám poslouží spoustu dlouhých let a vy se nebudete muset trápit s jejich náročnou montáží nebo pohodlným způsobem používání.

Plastová střešní okna s dobrými parametry

Sháníte-li zrovnastřešní okno, pohlídejte si například koeficient tepelné propustnosti, maximální konstrukční pevnost nebo vyplněnou izolaci u profilů. Naprostou samozřejmostí je také tvrzené dvojsklo plněné argonem a praktická mikroventilace. U takového výrobku byste měli získat záruku ideálně v délce trvání deseti let, včetně pestrého výběru doplňkového příslušenství.

 

To Top