Bydlení

Nábytek z masivu je sázka na jistotu

nábytek z masivu
nabytekmasiv.cz

Každý z nás, když si zabydluje svůj byt nebo domek, řeší, jaký typ nábytku bude ten nejlepší. Častokrát nekoukáme ani na kvalitu, ale řešíme jen tu finančně nejméně náročnou variantu. Nicméně je třeba se na to podívat z dlouhodobého hlediska. A my si dnes povíme něco o nábytku z masivu a o jeho nesporných přednostech.

Neuvěřitelná životnost

Dlouhodobá životnost patří k jedné z největších výhod. Pokud budeme nábytek z masivu porovnávat s nábytkem z lamina, který je velmi často používán, masiv Vám vydrží o desítky let déle. Díky jeho bytelnosti nedochází k rozbití nebo rozviklání. Nábytek ze dřeva je typický svou vysokou pevností a opravdovou odolností. Proto se Vám investice do nábytku z masivu z dlouhodobého hlediska vyplatí více než do nábytku z lamina.

Čím starší tím lepší

Je potřeba si uvědomit, že lamino pouze napodobuje celkový vzhled přírodního dřeva, proto od něj nemůžete očekávat po pár letech nějaké zázraky. Dochází k viditelnému opotřebení a celkovému chátrání. Opak toho je však klasické dřevo. Nábytek z masivního přírodního dřeva vypadá každým rokem lépe. Dochází k postupnému vybarvování a jeho vzhled je rok od roku atraktivnější. Navíc velmi příjemně voní a dodá Vašemu domovu tu správnou atmosféru.

Zdravotní nezávadnost je důležitá

Pokud si pořídíte domu nábytek ze dřeva, uděláte nejlépe, protože patří k nejzdravějším variantám nábytku, které si domu můžete dát. Nedochází k uvolňování škodlivých látek, mezi které patří například formaldehydy. Proto pokud si i Vy zakládáte na zdravotně nezávadném obydlí, dřevo by měla být jasnou volbou.

Ideální vzhled hodící se do každého interiéru

Máte super moderní domácnost a potrpíte si poslední výstřelky? Nebo jste se uchýlili k rustikálnímu stylu, který dodává domovu ten pravý nádech nostalgie? Nic není problém. Nábytek z masivního dřeva má univerzální vzhled a perfektně se hodí každého interiéru. Je nadčasový a žádným způsobem nenarušuje interiér, ve kterém se nachází.

To Top