Volný čas

4 důvody proč si zamilovat smoothie

zdroj: pixabay.com

Smoothie je mixovaný nápoj tvořený ovocem, zeleninou nebo jejich kombinací. Jen málokdo by tuhle čerstvou dobrotu neznal. Oblíbená jsou i jogurtová smoothie. Smoothie bývá nedílnou součástí jídelníčku těch z nás, kteří se chtějí stravovat zdravě, mnohdy na něj sází i ti, kteří se snaží zhubnout. Do smoothie si můžete dle vlastní fantazie přidat prakticky cokoliv a vytvářet tak stále nové chutě. A co vy? Také nedáte na smoothie dopustit, nebo patříte k lidem, kteří mu ještě nepřišli na chuť? Pokud se přikláníte spíše k druhé variantě, pak jsou následující řádky určené právě vám. Prozradíme vám hned několik důvodů, pro které stojí za to si smoothie zamilovat!

Důvod první: ovoce a zelenina v jiné podobě

Určitě víte, že každý z nás by měl během dne sníst určité množství ovoce a zeleniny. Zatímco pro někoho není konzumace těchto potravin vůbec žádný problém, jiný do sebe zkrátka doporučené množství čerstvé zeleniny nebo ovoce nedostane, ani kdyby se na hlavu stavěl. Pokud ani vy nejste schopni během dne sníst ovoce či zeleninu v jejich klasické podobě, připravte si z nich smoothie, díky kterému vašemu tělu dodáte výživné látky, jež se v těchto potravinách nachází.

Důvod druhý: detoxikace organismu

Během dne jsme vystavováni celé řadě umělých a chemických látek, které se nachází nejen v potravě či nápojích, ale objevují se i ve vzduchu. Tyto látky postupně zanáší naše tělo a mohou v něm napáchat nepěknou paseku. S pomocí smoothie se můžete těchto škodlivých látek poměrně snadno zbavit. Stačí si připravit čerstvý nápoj – například z kapusty nebo pampelišky, jež mají schopnost nastartovat v těle detoxikační procesy.

Důvod třetí: silnější imunitní systém

Náš imunitní systém je často pokoušen – nejen v zimě nebo na podzim, kdy jsou chřipky a nejrůznější nachlazení poměrně časté, ale i kdykoliv během roku, kdy nás může nepříjemně překvapit chřipka či jiná zdravotní obtíž. Pravidelným pitím smoothie výrazně posilníte svůj imunitní systém. Díky ovoci a zelenině, jež se pro přípravu smoothie používá, tělo zásobíte důležitými vitamíny, které mu pomohou snadněji čelit virům a bakteriím, jež jsou všude okolo nás.

Důvod čtvrtý: zdravá a rychlá svačinka

Pokud kolikrát nevíte, na čem si v době svačiny v rychlosti pochutnat, nebo pakliže hledáte nápad na rychlou variantu svačiny například do práce, pak je smoothie ideální volbou. Vykouzlíte ho během několika málo minut za pomoci šikovného smoothie mixéru a vzít si ho s sebou můžete prakticky kamkoli – do práce, do školy, na trénink a podobně.

To Top