Zahrada

Blíží se období zazimování zahrady. Nezapomeňte na důležité pomůcky a detaily

pexels.com

Bohužel je to tak. Pomalu už končí letní období a zahrádkáři by měli pomaličku připravovat svoje věci na zazimování celé zahrady. Ještě není úplný konec sezóny. Čeká nás například dozrání pozdních jablek, vinných hroznů nebo švestek a blum. Jenže připraveným štěstí přeje a proto se pojďme už dopředu podívat na to, co určitě budete potřebovat.

Větvičky a mulčovací kůra na prvním místě

Nejdůležitější je ochránit kořeny stromků a rostlinek. Je pochopitelné, že přes zimní období naprostá většina listoví pomrzne. Jenže život stromu a rostlin pochází od kořenů, které lze ochránit. I když zem bude zmrzlá, tak je důležité ochránit povrch rostliny těsně nad zemí.

Na to nám dříve postačily většinou větvičky jehličnatých stromů. Jenže v průběhu let se jejich střihání ve veřejných lesích zakázalo a tím pádem jsou větvičky poměrně nedostatkové. To ale nevadí, protože můžete k zazimování kořenů použít například i oblíbenou mulčovací kůru. Pokud máte záhonky s růžemi nebo tújemi, tak zde už nejspíš mulčovací kůru máte. Proto bude skvělá i její obměna, která nedovolí mechu a plevelu prorůst do záhonku jako takového.

Ani na podzim nezapomínejte na každodenní pomůcky

I když je bezy podzim a pomalu už budete zahradu opouštět, tak nesmíte zapomínat na základní pomůcky. Můžete si tak ušetřit spoustu starostí už dopředu na jarní měsíce. Pokud máte chatku, kam vám nelezou myši tak není problém nakoupit celou řadu pomůcek už teď a na jaře se nezdržovat s jejich sháněním.

Mezi nejtypičtější věci patří různé nástroje jako jsou motyčky, hrábě a lopaty. Zkontrolujte pečlivě násady, které mohly v průběhu let dojít újmy a případně je opravte. Zapomínat byste ale neměli ani na pracovní rukavice. Ty jsou na zahrádkách neocenitelné a proto byste jich měli mít dostatečnou zásobu neustále po ruce.

To Top