Zahrada

Ekologický způsob, jak využívat dešťovou vodu opravdu existuje

pexels.com

Možná vás někdy napadlo, jak nejlépe lze využívat dešťovou vodu, která nám na dům a pozemek padá zcela zdarma. Můžete použít některou ze starších metod a užít ji čistě jako manuální zdroj vody k zalévání, ale stejně tak můžete popřemýšlet i nad tím, že byste se rozhodli pro moderní a efektivní nádrže na vodu. Možnost využít specializovaných dotací, vám dává šanci na jejich pořízení za velice příjemnou cenu.

Co to jsou dotace na dešťovou vodu?

Kompletní nádrže na dešťovou vodu s celým svodným systémem nejsou mnohdy úplně nejlevnější záležitostí. Jsou sice efektivní, ale co je to platné v moment, kdy si je nelze dovolit. Dotace na dešťovou vodu jsou tak možností, jak zpřístupnit koupi těchto systémů široké veřejnosti s minimální finanční náročností.

Pokrytí investic může být dokonce až kolem osmdesáti procent, což investici snižuje bez nadsázky na minimum. Dotace na dešťovou vodu je volně přístupná a můžete si ji podat i samostatně, má to ale několik zásadních problémů. K dotaci je potřeba kompletní technologický návrh a dokumentace, které laik bez zkušeností nemá šanci adekvátně podat. Naštěstí společnosti prodávají nádrže na dešťovou vodu jsou k dispozici s poradenstvím a dotace na dešťovou vodu mohou s vysokou efektivitou zprostředkovat.

Vyplatí se vůbec taková investice?

Rozhodně ano. Pokud totiž investujete do zmíněných systémů, získáváte v několika ohledech výjimečný systém. Zaprvé jej lze využívat dokonce i jako domácí užitkovou vodu. Můžete s ní tak umývat automobil, zalévat či dokonce splachovat WC. O vše se postará čerpadlo, které je součástí systému. Hlavní výhodou ale je, že na rozdíl od méně dokonalých možností zachytávání dešťové vody, vám nádrže na dešťovou vodu nezaberou žádný povrchový prostor. Jsou totiž kompletně umístěny nízko pod zemí.

To Top