Zahrada

Chtěli byste vlastní nádrže na dešťovou vodu a nevíte jak je pořídit? Poradíme vám!

pexels.com

Nádrže na dešťovou vodu jsou moderním způsobem jak udělat z dešťové vody obnovitelný zdroj pro vlastní domácnost. Na základě jejího zachytávání a uskladnění v nádrži máte možnost dešťovou vodu využívat například pro zalévání na pozemku a zahradě, nebo dokonce jako splaškovou a užitkovou vodu.

Spousta lidí ale tento nápad hodí za hlavu hlavně proto, že nemá představu jak se takové nádrže připravují a jaké peníze je to bude stát. Na obě dvě otázky získáte odpověď v rámci dnešního článku.

Jak vypadá pořízení a instalace nádrže na dešťovou vodu?

Nádrže na dešťovou vodu jako takové jsou sestavy z celé řady komponentů. Jako hlavní srdce je pochopitelně nádrž jako taková ke které jsou připojení i potřebné komponenty jako jsou filtry a také čerpadlo, které umožní její čerpání ven.

K ní poté vedou speciální svodu a z povrchu jsou vstupní a absorpční tělesa, kterými se dostává vody do vnitřku systému. Pro celý systém stačí naprosto dokonale vyhloubit dostatečně velkou díru, jejíž dno se potom vysype jemným štěrkem. Do ní se jednotlivé části zapojí, spojí dohromady a opětovně zasypou zeminou. S většinou procesu vám pochopitelně pomohou dodavatelé systému.

Nádrže na dešťovou vodu pomohou s financemi

Samotné nádrže na dešťovou vodu ale nejsou ničím levným a proto se hodí možnost dotací. Dotace na dešťovou vodu vznikly právě pro zájemce o zbudování těchto nádrží. Pochopitelně máte možnost o dotaci požádat sami bez jakékoliv pomoci.

Připravte se ale na to, že součástí dotačního návrhu je mimo jiné tak kompletní technologická dokumentace, na jejíž přesnost do dbá a je podstatná k úspěšnému schválení dotace jako takové. Proto je ideální možností obrátit se na dodavatelské firmy, které v rámci svých služeb dokáží zajistit i dotace pro svoje klienty s vysokou úspěšností.

To Top