Reality

Chcete prodat nemovitost? Čekají vás nejspíš tyto tři možnosti!

pixabay.com

Ať už plánovaný, nebo nečekaný prodej nemovitosti, je vždycky komplikovanou záležitostí. Mnohdy je dokonce i pro zkušené realitní makléře opravdu komplikovanou záležitostí zjištění všech potřebných informací, výběr správné ceny a propagace. Máte přitom rovnou několik zajímavých možností, jakým směrem se vydat při prodeji nemovitosti jako takové.

Prodej nemovitosti na vlastní pěst

Tady jde rozhodně o tu bezkonkurenčně nejrizikovější možnost. Při prodeji na vlastní pěst byste rozhodně měli vycházet z nějakých zkušeností z předchozích prodejů. Stanovení ceny bude velký oříšek, propagace je díky sociálním sítím jednoduchá. Kde ale hrozí problém, je přímo papírování. Rok, co rok se mění smlouvy a potřebné informace v nich. Od amatérů je tak riziko, že nedokáží vybudovat opravdu funkční smlouvu podle platné legislativy.

Výkup nemovitosti od firmy

Některé firmy se specializují na výkup nemovitostí. Výhodou tady je, že dostanete víceméně stejný servis jako v realitní kanceláři, ale bez čekání a zároveň bez jakýchkoliv poplatků navíc. Jedná se tak o dost výhodný obchod, který ale může zkomplikovat fakt, že ne každou takovou nemovitost bude chtít daná firma odkoupit. Výhodou ale naopak je, že mimo zmíněného dokáží dané firmy pracovat i s nemovitostmi v exekuci či s jiným břemenem.

Prodej přes realitní kancelář

A nakonec je tady pochopitelně největší klasika. Prodej přes realitní kancelář má jasnou nevýhodu v tom, že tady budete vždy platit podíl některému z makléřů. Celá řada kanceláří si dokonce bere podíly v procentech jen za samotné zprostředkování. Výhodou ale je, že kanceláře dokáží oslovit opravdu velké množství klientů, díky čemuž se šance na úspěšný prodej rapidně zvyšuje. Cena služby se ale může vystoupat i do stovek tisíc korun, podle ceny nemovitosti a podmínek.

To Top