Reality

Bezpečné možnosti, jak pronajímat svůj byt bez zbytečných starostí

pixabay.com

Představte si situaci, kdy jednoduše máte k dispozici nemovitost jako například byt, který už kvůli práci či rodině nevyužíváte. Pokud byt není obydlený, vytápěný a užívaný, tak začne postupně chátrat. Přitom vytápět a opečovávat byt, který je víceméně neustále prázdný, nedává moc velký smysl.

Většina lidí se tak rozhodně pro to nejlogičtější možné řešení a byt jednoduše začne pronajímat. Pronájem bytu sice zní jako dobrý nápad, ale s troškou smůly se z tohoto skvělého nápadu může stát také velká noční můra. Tedy v případě, kdy se aspoň trošku nepojistíte….

Správa bytů vás ochrání před problémy

Jedná se o službu, kterou nabízejí realitní kanceláře. Správy bytů ve zkratce znamená to, že dáte byt do správy realitní kanceláři. Ta jej na základě vaší domluvy začne nabízet a obsadí jej klientem, za kterého díky své prověrce ručí. V ten moment klient nekomunikuje s vámi osobně, ale pouze s realitní kanceláří.

Největší výhodou, kterou správa bytů přináší je hlavně fakt, že vy už neřešíte, jestli bude klient platit slíbené nájemné. Všechno totiž jednoduše putuje přímo přes realitní kancelář, která vám peníze vyplácí i v moment, kdy klient přestane platit závazky.

Kvalitní katalogizace a dobrá smlouva

Pokud se ale rozhodnete i tak pronajímat byt na vlastní pěst, tak byste měli řešit prevenci problémů pomocí několika málo kroků. Tyto kroky jsou především dobrá katalogizace bytu při předání. Zkrátka zapište všechen majetek a stav bytu včetně měřidel energií. Zároveň při předání udělejte kvalitní fotodokumentaci. Společně s dobrou smlouvou tak dokážete ochránit sebe samotné před tím, abyste se stali nakonec obětí vandala. Bez těchto důležitých formalit totiž jednoduše nemáte možnost, jak se v případě právního sporu bránit. Proto je zásadní, abyste na podobné věci nikdy nezanevřeli.

To Top