Volný čas

Chcete se rozmazlit opravdovým kávovým luxusem?

zdroj: pixabay.com

 Milujete kávu? Jasně, kdo by ji nemiloval! Vždyť právě káva patří mezi nejoblíbenější a nejznámější nápoje na celém světě. Drtivá většina lidí ji pije a s chutí si ji vychutnává třeba i několikrát během dne. Vy se spokojíte jen s jedním šálkem, nebo si tuhle kávovou dobrotu dopřáváte třeba 3x nebo klidně i vícekrát za den?

Dokážete ocenit kvalitní kávu?

Zatímco některým z nás je úplně jedno, jakou kávu pijí, jiní se považují za gurmány a na kvalitě kávy si potrpí. K jaké skupině patříte vy? Jste ten typ člověka, pro kterého není ani tak důležitá chuť, jako spíše skutečnost, že vás šálek kafe nadopuje kofeinem? Nebo se naopak řadíte k těm, kteří kvalitní kávu dokážou náležitě ocenit a za skutečnou kvalitu jste ochotni si i něco připlatit?

V čem kávu připravovat, aby stála za to?

Když se řekne kafe, mnoho lidí si už tak nějak automaticky představí klasického turka zalitého horkou vodou v hrníčku. Přihodit sem můžeme ještě instantní kávu, kdy sypkou směs zalijete vroucí vodou. Co když vám ale tohle nestačí? Co když chcete více? V tom případě se nespokojíte jen s varnou konvicí, ale měli byste se porozhlédnout po kávovaru. Těch je v dnešní době k dostání celá řada, takže si mezi nimi stačí vybrat.

Automatický kávovar nebo kávovar na kapsle?

Kávovar není jen jeden, ve skutečnosti jich je k dostání několik. Zatímco třeba klasické kávovary pořídíte už za pár set korun a spadají tak mezi levné elektro, automatické kávovary již představují náročnější finanční investici, která je ale kompenzována tím, že se o nic nemusíte starat a na připravené kávě si opravdu pochutnáte.

To Top