Zahrada

Ekologické dotace, na které může dosáhnout většina běžných lidí

pixabay.com

Jedním z nejvíce diskutovaných témat v rámci globální politiky, je světová ekologie. A i když si to mnozí neuvědomují, tak ty dopady ekologie, které stojí za zmínku, nezačínají na úrovni národa, ale u každého z nás doma.

I proto vznikají vládní programy a ekologické dotace, které mohou podpořit lidi s cílem ekologičtějšího domova. Dvě z těch, které jsou nejoblíbenější si dnes představíme. Jedná se o kotlíkovou dotaci a dotační projekt Dešťovka.

Kotlíková dotace pro spalovače biomasy

Některé domácnosti stále vytápějí na základě pevných paliv. Fosilní paliva, jak je již všeobecně známo, jsou ale pro světovou ekologii velkým problémem. Jednou z možností, jak bojovat proti tomuto problému, je takzvaná biomasa.

Výrobek podobný briketám, který má podobné spalovací vlastnosti jako uhlí samotné, ale je mnohem ekologičtější. Problémem ale je, že kotle neuzpůsobené pro spalování biomasy, si s ní jednoduše nedokáží poradit. Kotlíková dotace se tak nevztahuje na palivo jako takové, ale je schopná pokrýt velkou část kotle na biomasu. Většinou se jedná o krytí dotace, která se pohybuje přibližně ve tříčtvrtce pořizovací ceny kotle.

Dotace na dešťovou vodu bojuje se suchem

Oproti tomu dotace na dešťovou vodu představují možné řešení pravidelné krize s vodními zdroji v létě. Pravidelná horká léta a mírnější zimy mohou za to, že se méně obnovují spodní vody a voda tak rychle dochází.

Pro zalévání pozemků, zahrad anebo splachování, se tak dá používat dešťová voda, která nám padá z nebes. Dotace na dešťovou vodu jsou podpůrným finančním plánem, který má za úkol pomoci s financováním při pořizování nádrží na dešťovou vodu se vším příslušenstvím. Výhodou této dotace je mimo jiné vysoká úspěšnost podaných návrhů, která se pohybuje kolem devadesáti sedmi procent!

To Top