Zahrada

Připravujete se na zimní prořez stromků a keřů na zahradě? Nezapomeňte na důležité vybavení!

pixabay.com

Mimo vegetační období je pro spoustu lidí jediná možnost, upravovat stromy a keře na svém pozemku nebo zahradě. Někteří to nechávají na brzké jaro, ale mnozí se naopak snaží o prořez ještě na přelomu podzimu a zimy, protože chtějí aby byl dostatek času na regeneraci stromu.

Prořez stromů a keřů se ale může zdát jako legrace v létě, kdy jsou podmínky víceméně ideální. V zimně ale počítejte s tím, že bude kompletní práce o dost složitější a nepříjemnější. My vám přinášíme pár rad a triků, na co byste neměli zapomínat!

Myslete na hodně kvalitní teplé oblečení

Při práci budete rozhodně potřebovat kvalitní teplé oblečení. namísto dvaceti vrstev, by se vám vyplatilo na podobné operace zakoupit kvalitní pracovní oděvy. Ty jsou pochopitelně ve variantách, které jsou vhodnější pro zimní sezónu i pro letní sezónu.

Pracovní oděvy pro zimní sezónu vám dokáží nabídnout dostatek bezpečí a ochrany, přičemž zároveň budete v teple a pohodlí. Nesmíte zapomenout i na to, že na rozdíl od klasických oděvů, vám pracovní oděvy nabídnou jako bonus také lepší pohyblivost, což se při prořezu hodí.

Mějte s sebou vždy kvalitní jištění

Ať už budete používat jenom malé štafle, nebo naopak polezete na dlouhý žebřík, tak vždy mějte jištění, nebo někoho po ruce. Uklouznout v těchto podmínkách totiž není žádný problém a úrazy tu mohou být opravdu vážné. Bezpečnost na prvním místě, a proto nikdy nedělejte zimní prořez sami, nebo bez jištění.

Drobný trik s teplou vodou

Mějte s sebou teplou vodu v termosce nebo konvi. Důvod je naprosto jednoduchý. Pokud nejsou extrémní mrazy, tak kus větve, kde budete řezat, nejdříve přelijte vařící vodou. Ta pomůže rozpustit minimálně zmrzlou povrchovou vrstvu a řez se vám tak bude mnohem pohodlněji zahajovat.

To Top