Reality

Hledáte finančně dostupné bydlení v Praze do úplného začátku? Dáme vám dva tipy!

unsplash.com

Přechod do Prahy rozhodně není ničím jednoduchým. Oproti zbytku republiky se jedná o velice aktivní a konkurenceschopné prostředí, které ale má jednu zásadní nevýhodu pro všechny, kteří se teprve do Prahy dostávají. A tou je velký cenový skok, který na nováčky na místním trhu čekají.

Zatím co cena potravin a běžných potřeb je víceméně srovnatelná, a při výši pražských platů je až drobná, tak cena ubytování je něco jiného. Pro lecjakého nováčka je tak opravdu těžké najít bydlení, které dokáže do úvodu uplatit. A přesně proto jsou tady i naše rady.

Ubytovna automaticky neznamená špínu a hromadné žití

Jakmile se řekne ubytovna, tak si většina lidí okamžitě představuje opravdu jen to nejhorší. Jenže ubytovna ani zdaleka neznamená nic špatného. Zcela naopak se může velice často stát, že v dobrých ubytovnách najdete dlouhodobě lepší a pohodlnější bydlení než v levných bytech v Praze. Proto nikdy rozhodně tuhle možnost nezavrhněte a namísto toho zvažte i to, jestli vám zrovna ubytovna nenabídne opravdu dobré řešení.

Činžovní domy nabízí nejlepší ceny

Ať už se bavíme o nákupu nemovitosti, nebo ceně pronájmu, tak činžovní domy Praha nabízí za bytovou jednotku rozhodně tu nejlepší cenu na trhu. Není problém najít byty dokonce u okrajových oblastí kde se můžete spolehnout na ceny z okolí Prahy. Uvnitř centra a poblíž hlavních zastávek metra je pochopitelně situace zcela jiná a byty mohou stát i opravdu velice vysoké sumy až desítek tisíc korun za měsíční pronájem. S delším bydlením v Praze vám ale rozhodně poroste finanční standard. Proto se nebojte v žádném případě toho, že byste se v rozumné době nedostali do finanční sféry, kdy budou standardní byty okolo středního okruhu Prahy k dispozici také pro vaše potřeby.

To Top