Bydlení

Jak moderně zastínit okna

stínící technika
pixabay.com

Řešíte ve svém bytě či domě otázku zastínění oken a nechce se vám pořizovat žaluzie? Žaluzie jsou fádní, bez známek atraktivnosti a jejich údržba není moc příjemná. Co zkusit římské rolety? Římské rolety Praha jsou velmi vkusné a moderní oživení interiéru. Rolety dodají vašemu bydlení neotřelý šmrnc a jistě připoutají pozornost každé návštěvy.

Proč římské rolety?

Rolety padnou vašemu interiéru přímo na míru a je možné je vyrobit přesně na přání zákazníka. Kromě barevných kombinací a vzorů je možné vybrat i z různých materiálů. Římské rolety je možné vyrobit ze záclon i ze závěsů. Jejich ovládání je velmi snadné, mechanismus se ovládá pomocí provázku nebo tzv. nekonečného řetízku a ve větších prostorách mohou být ovládány motorově. Intenzitu stínění je možné velmi dobře regulovat a přizpůsobit, rolety mohou být zcela zataženy nebo srolovány jen částečně.

Rolety chrání před příliš silnými slunečními paprsky a v místnosti umí navodit příjemnou atmosféru a tlumené světlo vhodné pro odpočinek a relaxaci. Navíc jen tak neomrzí. Kromě nežádoucího světla chrání místnosti také před zvědavými zraky sousedů, kteří se rádi podívají co se děje za okny.

Jak vybrat rolety?

Rolety už v dnešní době neplní jen funkci stínění, ale jsou moderním a nápaditým doplňkem domácnosti či kanceláře. Nejčastěji jsou umisťovány do obývacích pokojů nebo ložnic. Nabídka je opravdu veliká a je dobré si na začátku výběru určit, s čím rolety sladit. Mohou barevně ladit např. se sedací soupravou nebo s kobercem. Pokud jsou v interiéru barevné stěny, je možné barvu rolet přizpůsobit právě stěně.

Z nabízených rolet je možné zvolit i tzv. londýnské rolety, u kterých je látka v jednotlivých částech prověšená. Další variantou jsou vídeňské rolety, které vynikají svým bohatým řasením.

To Top