Volný čas

Jaké pracovní rukavice zvolit na zimní období pro venkovní práce?

unsplash.com

Ačkoliv je celá řada řemesel přes zimní období také v „zimním spánku“, tak jsou mnohé práce, které jsou i přes mrazy potřeba udělat. Zahřát tělo a hlavu při práci není nic extrémně obtížného, ale co když potřebujete zahřát prsty kvůli manuální práci?

To už zdaleka není tak jednoduchý úkol, protože vám většina zimních a pracovních rukavic nabízí nepříjemný kompromis, kdy musíte pohodlí a teplo vyměnit za malou citlivost a šikovnost. Ne každé pracovní rukavice ale tyto vlastnosti ztrácí a my vám dokonce poradíme drobný trik.

Jak si zahřát ruce? Stačí dvě vrstvy

Stejně tak to řeší naprostá většina lidí, pokud jde o klasické oblečení. Ačkoliv to upřímně není moc správně, tak zkrátka nahodí více vrstev a je vyřešeno. Pokud nemáte opravu velké ruce a nepoužíváte tak pracovní rukavice se značením XXL nebo velikostí 10, tak máte v rukavicích prostor pro lehký doplněk.

Zkrátka kupte co největší velikost a pracovní rukavice jako takové natáhněte přes plátěné jemné rukavice do zimy. Jedná se o kompromis, který opravdu funguje. Není dokonalý cit ani pocit tepla, ale obojí je na takové úrovni, by vám při práci nepřekáželo.

Vyrábějí se i vycpané pracovní rukavice

Pochopitelně ale výrobci myslí i na celou řadu pracovníků, kteří musí v podobných podmínkách dnes a denně pracovat. Kvůli tomu se můžete potkávat na trhu se specialitkami, jako jsou například pracovní rukavice s kožíškem. Jediným problémem, který u nich je, je právě již zmíněný menší cit. Na titěrnou práci tedy nejsou ideální, ale na druhou stranu, sundat je na chvíli lze víceméně vždy.

Oproti tomu ale nabídnou parádní pocit pohodlí a tepla i když budou venku zuřit pořádné mrazy. Oproti klasickým pracovním rukavicím ale u varianty s kožíškem doporučujeme pravidelně rukavice otočit naruby, vyvětrat a dokonce i vyprat, pokud je čas na to aby uschly.

To Top