Ještě nedávno se poměrně často mluvilo o tom, že jsou soukromé nádrže na paliva nebezpečné a neekologické. Pravdou je, že v minulosti se i mnohdy stávalo, že se jich společnosti jednoduše zbavovali, a nakonec zůstávaly zbytkové palivové zásoby pohozené na skládkách a v přírodě. To se dnes už ale rozhodně nestane. Zde máte důvody proč.
Celý průmysl s palivem je pod mnohem větším dohledem
Kvůli takovým problémům z minulosti a také kvůli mnohým tlakům ze strany úřadů i ekologických aktivistů, se nakonec výrazně zvýšil dohled nad distribucí paliv včetně jejich soukromého vlastnictví. Specializované společnosti, které nádrže na naftu prodávají jsou tak pod větším dohledem a veškeré transakce musí být dokonale zaměřené včetně působiště společnosti, která bude do budoucna nádrž užívat. Jakmile pak nádrž doslouží a jde do likvidace, tak musí společnost vše nechat zařídit jinými specializovanými firmami na ekologickou likvidaci paliv a rizikových materiálů.
Nádrže na naftu jsou ekologické po všech ohledech
Nádrže na naftu pak mohou hrozit ztrátami paliva. Takové úniky jsou pochopitelně důvodem k obavám, ale můžeme vás uklidnit, že přesně na to myslí i výrobci nádrží. Ty jsou dělány z kvalitních výrobních materiálů a nejdůležitější je, že je obsah celé nádrže uzavřený ve dvojitém bezpečnostním plášti. Jsou tak odolné jak proti standardním přírodním a chemickým vlivům, ale také proti různým neočekávaným situacím jako mohou být nárazy či havárie.
Stejně důslední jsou výrobci i v případě samotné čerpací soustavy, která je díky soustavě specializovaných čidel a klapek přesná na setiny procent. Díky tomu mohou majitelé nejen, že mnohem lépe kontrolovat čerpání paliv různými spotřebiteli, ale rovnou je tento systém i prevencí drobných úniků, kdy by kapka po kapce v dlouhodobém horizontu mohla hrozit ekologickými úniky.