Bydlení

Koupě pozemků a zásadní parametry

zdroj: pixabay.com

Pozemky jako takové jsou velkou specifickou třídou nemovitostí. Mají naprosto odlišné parametry a pro jejich nákup a prodej je potřeba specialistů s hlubokou znalostí problematiky i regionu samotného. Čeho byste si měli všímat a co je naprosto zásadní nepřehlédnout při koupi nového pozemku?

Nebojte se realitních kanceláří a odborníků

Jako první věc je pochopitelně důležité mít před sebou veškerá fakta. Jak samotné situování pozemku a jeho stav, tak také přehled toho, kolik stojí a kolik by doopravdy stát měl. Pozemky jako takové totiž velice často bývají nadhodnocované o mnoho víc než samotné nemovitosti. I proto se nebojte menší investice do odborného poradenství. Ve většině případů se můžete spolehnout na realitní kanceláře, které mají širší pole působení. V jejich nabídkách najdete kompletní poradenství, právní servis, správa činžovních domů, homestaging a spousta další doplňkových služeb. Pochopitelně není každý kupující a prodávající hlupák či podvodník a tato investice se občas může přesunout vniveč. Máte ale jistotu toho, že koupě, na kterou se chystáte proběhne v naprostém pořádku a podle všech pravidel a předpisů.

Kvalita půdy a nebezpečné oblasti nejsou nikdy poznat

Pozemky můžeme dost často najít až za překvapivě nízké ceny. Často nad tím zůstává rozum stát a chytřejší kupující hledá schované problémy, jež na první pohled nejsou zřejmé. Jednou z podobných věcí je například špatná minulost pozemku. K té se dá povětšinou jednoduše dopátrat pomocí laboratorních rozborů vzorků půdy či vody z pozemku. Stejně tak je potřeba dávat si pozor na taková úskalí, jakým může být například velice nestabilní podloží a v naprosté většině případů se potkáváme s levnými pozemky z oblastí vysokého zavodnění či dokonce spousta pozemků bývá v záplavových oblastech.

To Top