Bydlení

Pojistěte se před možnou krizí v roce 2020

zdroj: pixabay.com

Rok 2020 rozhodně nezačal nijak pozitivně snad pro žádný z mnoha oborů podnikání. Extrémně trpí především společnosti pracující v pohostinská a cestovním ruchu. Své krušnější chvíle si tak zcela jistě zažívá i samotná realitní trh, který je ovlivněn celosvětovou burzou. Pokud jste podnikatel v realitách a pronajímáte své nemovitosti, tak se vám zajisté vyplatí přemýšlet nad pojistkou. Žádné černé komentáře se zatím nekonají, ale připravenost je vždy třeba a v obchodě obzvlášť.

Správa nemovitostí vám může pojistit výdělky

Jednou z nejzásadnějších otázek poslední doby je, jak moc lidé budou schopni v příštích měsících utrácet peníze a držet tak i nadále trh v pozitivním oběhu. Na to nemá pochopitelně nikdo odpověď, a právě proto se vyplatí být ve střehu a připravený na možné alternativy.

Jedním ze způsobů přípravy je například správa nemovitostí. Ta se dělí standardně do správy činžovních domů a poté správy domů a bytů. Každá část této nabídky je omezená v základu na specifické úkony, které dokáže zákazník maximálně využít. Například v případě pronájmu bytových jednotek zajisté využijete úklidy společných prostor a v rizikovém období především garanci obsazení bytů klienty a bezproblémový platební styk při hrazení nájemného. Menší balíčky v podobě správy domů a bytů pak využijí dokonce i běžní zákazníci bez podnikatelských záměrů.

Pozor na zbytečná a neplatná pojištění

Období samozřejmě nahrává nespočtu podvodníků, kteří se snaží na základě strachu a obav postavit svůj vlastní falešný obchod. Nejčastěji to jsou rádoby dokonalé pojistné smlouvy pro majitele nemovitostí v soukromém i podnikatelském sektoru, které vám napomohou v době krize a při úpadku a ztrátách financí.

Ne každá taková nabídka je podvod, ale v podobných dobách je potřeba mít se na pozoru a ideálně veškeré smlouvy a komunikace řešit společně s někým, kdo je zběhlý v zákonech a vyhláškách a dokáže tak odhalit ono pověstné malé písmo na konci smlouvy.

To Top