Reality

Naučte se chránit svoje pronajímané nemovitosti před újmou

pexels.com

Pronájmy nemovitostí s sebou mohou nést poměrně dost zajímavé výdělky, ale zároveň s sebou nesou spoustu starostí a problémů, které zkrátka nelze jen tak přehlížet. Především v případě, kdy pronajímáte byty, je velice obtížné udržet jistotu, že nepřijde vaše nemovitost nebo finance k újmě. A to ať už kvůli nehodě, nebo kvůli nepoctivým lidem. Je tu ale naštěstí několik řešení, která vám mohou pomoci.

Správa bytů jako univerzální pomocník

Jednou z nich je soubor služeb, které nabízejí realitní kanceláře. Správa nemovitostí jako taková je jednou z nejoblíbenějších služeb u nás a neustále se její oblíbenost rozšiřuje. Přináší totiž ohromnou spoustu výhod v tom smyslu, že dokáže majitele nemovitostí ochránit před újmou a zároveň jim pomůže s řešením celé řady standardních problémů.

Konkrétně správa bytů je vám k dispozici se všemi službami, které můžete očekávat. Získáte tak kompletní technologické zázemí, které obsahuje práci řemeslníků, hlídání důležitých aspektů jako jsou měřáky nebo revize a v neposlední řadě také havarijní servis. Pomoc ale můžete očekávat také v oblasti financí. A to v kompletní komunikaci s ubytovanými klienty a dokonce i podporou v účetnictví a kompletní evidenci.

Pojištění nemovitostí dokáže také pomoci

Oproti tomu tu pak máme službu, která je poměrně úzce stanovená. Pojištění nemovitostí vás může zachránit především v případě, kdy dojde například k havárii nějaké inženýrské sítě nebo k živelným katastrofám. Dokazování a řešení situace je ale u naprosté většiny pojišťoven běh na dlouhé tratě, který navíc nemusíte vyhrát.

Jako největší nevýhodu v porovnání se správou nemovitostí je ale potřeba zmínit hlavně ten fakt, že se zde nevztahuje ochrana na takové záležitosti jakou je například nezaplacené nájemné nebo likvidace majetku nájemníkem.

To Top