Reality

Nemovitosti, komodity nebo trh s akciemi? Vybrat si správnou investici není vůbec jednoduché!

pixabay.com

Ať už se bavíme o kterékoliv z těchto investic, musíme si uvědomit že všechny mají svoje ohromné výhody a nevýhody. Pokud vsadíme například na trh s akciemi či komoditami, tak více hazardujeme s jistotou výdělku oproti nemovitostem. Na druhou stranu nemovitosti potom musíme udržovat, zatím co u akcií a komodit s tímhle problém nikdy řešit nebudeme. Dnes si ve zkratce představíme pro a proti těchto investičních příležitostí.

Investice do nemovitostí je obtížná, ale vždy výhodná

Jakmile zakoupíte lukrativní nemovitost, tak nemusíte mít nadále strach o to, aby byla do budoucna jakkoliv populární nebo žádaná. Jenže problém je zde v tom, že je potřeba ji neustále udržovat aby hodnotu neztrácela. Naštěstí s tím vám mohou pomoci realitní kanceláře a jejich služba správa domů, bytů a činžovních domů. Díky tomu se nemusíte bát, že jste na kompletní správu a údržbu sami a ušetříte ohromnou spoustu starostí a ve finále pochopitelně také peněz.

Trh s komoditami je pevný, ale má svůj háček

Pokud se rozhodnete investovat do některé z pevných komodit, tak nemůžete téměř prodělat. Pochopitelně myslíme takové jako může být zlato, stříbro nebo platina. Jejich cena neustále roste rok co rok a tak není třeba se bát ztráty peněz. Je zde ale velký háček v podobě výšky investice. Pokud chcete opravdu vydělat a uživit se, nemůžete se bát postrádat opravdu vysoké částky.

Akciemi se dá zbohatnout i zkrachovat

Kolem akcií a trhu s nimi se točí ohromná spousta úžasných příběhů, při nichž dokázali lidé na takzvaných centových akciích z chudáků zbohatnou na milionáře. Tyto příběhy jsou krásné a jsou i pravdivé. Taková šance zde opravdu je. Jenže jsou tu naopak i případy, kdy lidé na akciích přišli o vše. Trh s akciemi je velice nevyzpytatelný a proto je zde potřeba našlapovat opatrně.

To Top