Dům

Ocelové profily hrají ve stavebnictví důležitou roli

pixabay.com

Pakliže se vysloví pojem ocel, každý si určitě představí vlastnosti, jakými jsou pevnost, odolnost, nosnost a podobně. A opravdu, je tomu tak. Možná i z tohoto důvodu není při výstavbě jakékoliv konstrukce radno podceňovat tento stavební prvek.

Ocelové profily nachází široké uplatnění a oblast stavebnictví je toho zdárným důkazem. Únosnost a plasticita přináší bohaté zastoupení a to v případě nejrůznější typů staveb. Pojďme si prezentovat tu nejpoužívanější stavební ocel, bez níž se pravděpodobně neobejde žádný stavebník.

Ocelové profily a jejich dělení

Profilová ocel musí být spjata především s celkovou kvalitou zpracování. Na to myslete při nákupu nejvíce, jelikož tato vlastnost se úměrně promítá také do výsledné životnosti a zachování parametrů produktu. Nejčastěji můžete narazit na tyto ocelové profily.

  • Tyč průřezu I a IPE
  • Tyč průřezu U a UPE
  • Tyč průřezu T a L
  • Tyč průřezu HEA a HEB

Jestliže se na hutní materiál určený pro stavebnictví podíváte z širšího úhlu pohledu, potom vás jistě napadne, že v rámci výstavby jakékoliv nemovitosti je zapotřebí i betonářská ocel a kari sítě, včetně nejrůznějších plechů, trubek a jaklů. A právě kari sítím se budeme věnovat trochu podrobněji.

Zvolte ten správný rozměr kari sítě

Kari sítě se nejčastěji používají jako zpevňující prvek do základových desek, kdy je třeba volit nejenom vhodný průměr drátu, ale v závislosti na mnoha faktorech i délku a šířku nebo rozteč. Výsledná volba by měla proběhnout po radách se zkušeným odborníkem.

Mnozí lidé si dokonce ani neuvědomují, jak široké použití kari sítě vlastně mají. Upotřebit je lze jak do betonu, tak k výstavbě kotců a jiných typů konstrukcí obdobného typu. Záleží pouze na nápaditosti a kreativitě stavebníka, jak ocelové profily, potažmo kari sítě využije.

 

To Top