Zahrada

Přichází podzim: práce na zahradě, na kterou nezapomeňte

zdroj: pixabay.com

Podzim je konečně tady. Mnoho lidí se ho nemohlo dočkat, protože pro ně podzim představuje nejbarevnější a tím pádem nejkrásnější období v roce. Je pravda, že se právě v tomto čase příroda okolo nás krásně zbarvuje do nejrůznějších zemitých odstínů a na tu parádu je prostě mnohdy radost pohledět. Nicméně příchod podzimu signalizuje i blížící se příchod zimy, před jejímž nástupem je toho na zahradě potřeba hodně udělat.

Poslední posekání trávníku

Poslední sekání trávníku byste neměli přehnat, doporučuje se zvýšit pojezd sekačky, abyste trávu neusekli příliš u země. Pokud chcete, můžete trávníku dopřát chemickou ochranu. Samozřejmostí by měla být ochrana před plísněmi.

Zrytí záhonků

Během sezony se vám možná na záhoncích dařilo a úroda byla opravdu úctyhodná. Teď je ale načase záhony důkladně zrýt a zbavit se veškerých zbytečků rostlin. Pokud máte tu možnost, dopřejte záhonům trochu koňského hnoje, tím jim jedině prospějete. Během práce používejte ochranné pracovní pomůcky.

Zazimujte rostliny

Pakliže máte na zahradě rostliny, o kterých víte, že zimu příliš nemusí, v tomto čase přichází na řadu jejich zazimování. Rostlinám, které by zimu venku nepřežily, najděte nějaké teplejší, tmavé a suché místo, kde se jim během chladných měsíců určitě bude skvěle dařit.

Postarejte se o náčiní

Během sezony vám sekačka, motyčka, hrabičky a další zahradní pomocníci určitě přišly vhod. S příchodem podzimu ale jejich služba pomalu konči a i zahradnímu náčiní je potřeba se před jeho tzv. zazimováním věnovat. Myslete proto na údržbu sekačky, zahradního traktůrku i drobnějšího náčiní.

Ochraňte rostliny před mrazem

Rostliny, které přes studené měsíce ponecháte venku, ochraňte za pomoci netkané textilie. Ta slouží jako ochrana pro choulostivější rostlinky, které tak budou mít jistotu, že jim ani silné mrazy v žádném případě neublíží.

To Top