Reality

Proč jsou činžovní domy doslova ideální investiční záležitostí?

unsplash.com

Činžovní domy jsou u nás zastoupeny jako druhá nejčastější stavba vůbec. Pochopitelně tou první stavbou jsou panelové domy, následují pak činžovní a k nemalému překvapení se na třetí místo postupně dostaly obyčejné rodinné domy.

Ve všech zmíněných oblastech přitom může vlastnictví znamenat celou řadu věcí, od užívání k soukromým účelům, přes pronájmy až po investiční záměry. A právě dnes se podíváme na to, proč jsou činžovní domy na správném místě ideální investicí.

Ohromný zájem o dostupné bydlení

Automaticky se počítá s tím, že takové činžovní domy následně majitelé budou používat také k pronájmům. Běžně činžovní dům disponuje alespoň čtveřicí bytových jednotek, což měsíčně znamená slušný přínos do rozpočtu. Hlavní ale je, že o takové bydlení dlouhodobě stoupá zájem. Co se pak týče možností, tak činžovní domy Praha vyžaduje ve větším měřítku, než jsou vůbec dostupné. A zde se tak nemusíte bát toho, že nemovitost nedokážete obsadit.

Uživí samy sebe

Další důležitou věcí je, že pokud budete pronajímat činžovní domy, a přitom budete dobře hospodařit s výdělkem, tak vás nemusí stát ani korunu z vlastního rozpočtu. Pokud se nestanou extrémní nečekané věci, tak nejen samotnou údržbu, ale i případný rozvoj dokáží činžovní domy velice efektivně zajistit sami na základě financí, které získáte z pronájmu nemovitosti.

Cenou, kterou činžovní domy mají

V současnosti se nejlevnější činžovní domy pohybují v milionech korun a za velkou a kvalitní nemovitosti nejsou neobvyklé ani desítky milionů korun. Přitom celou dobu cena těchto nemovitostí stoupá. Jedná se o desetiny procent, případně drobná procenta v meziročním porovnání. Jenže pokud si představíme i půl procenta z deseti milionů, jedná se o ohromné částky. A to je hlavní přínos takové investice.

To Top