Reality

Pronajímání nemovitostí v Praze je jednou z nejlepších investic

pixabay.com

Dnešní doba je výrazně odlišná oproti předchozím letům v tom, že je extrémně nestálá. Spousta lidí se tak bojí držet svoje celoživotní úspory ve financích, ale raději hledají různé nadčasové investice. Realitní trh je jedním z míst, které nám podobné investice vždy nabízejí.

Je to dáno tím, že se už dlouhodobě neustále zvyšují ceny nemovitostí. Meziroční nárůstky jsou někdy dokonce i v řádu celých procent, a tento trend trvá už desítky let. Pokud tedy svoji investici učiníte do lukrativní nemovitosti na lukrativním místě, tak se nemusíte o budoucnost svých peněz bát.

Pronajímání nemovitostí je výborným příjmem

Můžete sice prodávat nemovitosti a jednorázově tak vydělat neuvěřitelné množství peněz. Ale mnohdy je pronájem cestou k větším výdělkům. Ačkoliv to s sebou nese rizika, tak je potvrzeno, že při dlouhodobém pronajímání nemovitost vygeneruje větší zisk, než při jednorázovém prodeji.

A co je v tomto ohledu ještě důležitější? Cena nemovitosti bude neustále stoupat po celou dobu, co ji budete pronajímat. Vaše náklady na její údržbu a opravu přitom mohou být víceméně nulové. Protože se mohou platit z výnosu, za pronajímání nemovitosti jako takové.

Činžovní domy jako ohromný trhák

Pokud se ptáte, po jakých nemovitostech je v Praze opravdu enormní zájem, tak jsou to činžovní domy. Neustálý příval mladých lidí a cizinců totiž generuje velký zájem o cenově dostupné pronájmy. S těmi je ale ten problém, že jich je opravdu málo. Činžovní domy Praha má ve velkém množství, ale poměry jsou tady rozdílné.

U typologicky víceméně zcela totožných bytů totiž mohou vznikat poměrně velké cenové rozdíly. Nemusíte to přitom poznat na kvalitě bydlení jako takového. Důležitým parametrem je v Praze například blízkost metra, nebo celkově daná městská čtvrť.

To Top