Kuchyně

Pusťte jaro do kuchyně – pastelové barvy a květinové vzory udělají své!

zdroj: pixabay.com

Také jste se již nemohli dočkat jara? Není se čemu divit! Letošní zima byla opravdu dlouhá a mnohdy i pořádně studená. Nikdo vám tedy nemůže mít za zlé, že jste příchod jara oslavili s širokým úsměvem na tváři. Abyste si tohle veselé období plné barev užili opravdu na maximum, pusťte si jaro domů – konkrétně do své kuchyně, která je často označována jako srdce domácnosti. V dnešním článku vám dáme několik zajímavých tipů jak na to.

Jaro v kuchyni snadno a rychle

Patříte-li k lidem, kteří v kuchyni tráví spoustu času, ať vařením, pečením či společně se svou rodinou nad talířem něčeho chutného k snědku, zpříjemněte si pobyt v této místnosti jarními doplňky a dekoracemi, díky kterým budete mít pocit, že jaro panuje nejen za vašimi okny ale i u vás doma.

Tip první: pastelové barvičky

Jestli k jaru něco neodmyslitelně patří, pak jsou to jednoznačně barvy. My vám doporučujeme vsadit na ty v pastelovém odstínu. Pastelové barvy působí jemným a klidným dojmem a ve vaší kuchyni se budou báječně vyjímat. Objevit se mohou například na utěrkách, na ubrusu nebo v podobě váziček, se kterými můžete oživit nejen jídelní stůl, ale třeba i okenní parapet.

Tip druhý: květinové vzory

Stejně jako k jaru patří barvy, patří k němu i květinové vzory. Ty se v tomto období začnou hodně objevovat nejen na oblečení, ale oživí i bytový textil, doplňky a dekorace. Květinový vzor je navíc velice trendy a oblíbený, proto by u vás doma určitě neměl chybět. Stejně jako v případě barev se může objevit na ubrusech i utěrkách, vhodné jsou i záclony poseté květinami. Záleží jen na vás, co si vyberete.

Typ třetí: rostlinky a bylinky

Používáte při vaření sušené bylinky, nebo dáte raději přednost těm čerstvým, které mají daleko výraznější chuť i aroma? Pakliže se přikláníte spíše ke druhé variantě, pak pro vás máme další skvělý tip, se kterým si jaro můžete pustit k vám do kuchyně. Začněte si bylinky pěstovat sami, postačí vám k tomu obyčejný truhlík. Bylinky nejsou na pěstování vůbec náročné a kromě toho kdykoliv budete mít při vaření po ruce čerstvou bylinku, stanou se i zajímavou dekorací. To samé platí i o čerstvých květinách, jež se budou ve váze na stole určitě vyjímat.

To Top