Reality

Situace na trhu s realitami v roce 2018

nemovitosti
pixabay.com

Řešíte, zda si pořídit nový byt či dům a nevíte, zda je právě teď ta vhodná doba? Pojďte si přečíst fakta, která vystihují momentální situaci na trhu s nemovitostmi, třeba vám právě tyto informace pomohou k tomu správnému rozhodnutí, ať už bude jakékoliv.

Ceny nemovitostí dále porostou

Snad každý si povšiml toho, že ceny bytů a domů neustále pomalu, ale jistě rostou. Byt, který byste přibližně před rokem koupili za milion a sedmdesát tisíc, momentálně koupíte za milion třistatisící. Pokud si chceme určit o jaké procentuální zdražení se jedná, odpovídá to přibližně dvaceti procentům. Čím větší byt budete porovnávat, tím větší zdražení budete moci pozorovat. Nastane konec zdražování bytu? Podle všem předpokladů vše napovídá, že nikoliv, z čehož vyplývá, že čím dříve se pro koupi rozhoupete, tím lepší podmínky pro sebe vydobijete, respektive vaše realitní kancelář. Pokud se v této problematice neorientujete, není vhodné se do koupě pouštět na vlastní pěst.

Levné hypotéky hlásí svůj konec

Česká národní banka začala bojovat se situací na trhu s nemovitostmi po svém. Došlo ke zpřísnění pravidel při žádosti o hypotéku a zrušila možnost čerpání stoprocentní hypotéky. Ani tato změna nezastavila růst cen nemovitostí a abnormální poptávku po nich. Dalším krokem, který můžeme očekávat, bude navýšení úrokových sazeb hypotečních úvěrů, jejichž výše by měla přesáhnout tři procenta. Proto pokud o hypotéce přemýšlíte, zvažte, zda nenastala již ta vhodná doba. A pokud již hypotéku máte, refinancujte ji, dokud je čas.

Poraďte se s odborníky

Situace v této oblasti rozhodně není lehká a zahrnuje nesnadnou legislativu. Obraťte se na kvalitní realitní kancelář, která má ve svých řadách nejen realitní makléře, ale i právníky a finanční poradce, kteří vám poradí s vaší konkrétní situací.

To Top