Realitní kanceláře

Správa nemovitostí převyšuje výhody pojištění

zdroj: pixabay.com

Dnes snad již neexistují majitelé nemovitostí, kteří by neměli minimálně maximální snahu svůj majetek pojistit pro poškození a úpadku. Je to tak zcela v pořádku nýbrž pojištění může v mnohém zachránit velice nepříjemné finanční i časové ztráty. Ovšem co když máme možnost i přes kvalitní služby pojišťoven především oné nepříjemné pojistné situaci zabránit?

Pojištění nemovitostí nikdy nepodceňujte

Především v případě, že hodláte svůj byt pronajímat, myslete na to, že budoucí nájemníci nemusí mít pojištění na své jednání. Přichází pak na řadu opravdu nepříjemná situace, kdy například puštěný kohoutek napáchá v celém objektu značné škody a nepojištění nájemník je v trablech. Ale stejně tak v ten moment trable máte i vy. A právě pro všechny tyto výjimečné případy kdy vinou vašeho majetku může dojít k poškození okolních nemovitostí, či přesně naopak se vždy vyplatí pojištění mít. Brát ho na lehkou váhu s myšlenkou, že vlastně platíte za nic, je velká chyba. V moment, kdy by potencionální pojistná událost měla nastat, záhy zjistíte tvrdý fakt, že by původní výše pojistného ani zdaleka nepokryla náklady, které nyní musíte podstoupit.

Správa nemovitostí vám pomůže problémům předejít

Veškeré tyto problémy mohou vzniknout jak záhy, tak také dlouhodobým jednáním nájemníků. Co když ale nemáte možnost být poblíž a držet nad nimi ten minimální možný dozor? Právě v tomto případě je pro vás správa nemovitostí velkou jistotou. Společnosti mají nad stavem a užíváním svěřených nemovitostí pevnou kontrolu a sami ručí za stav, ve kterém se ocitají. V případě, že dojde po jejich vedení k poškození vašeho, či okolního majetku. Tak jsou povinní podle smluvních podmínek škodu nahradit či opravit. To vše pochopitelně ve výrazně rychlejším čase, než by trvalo čerpání pojistné události. Držet svůj majetek pojištěný rozhodně není od věc. Ale správa nemovitostí vám i přes pojištění může mnohé starosti ušetřit.

To Top