Dům

Správné pokládání kari sítě?

sítě
pixabay.com

Kari sítě do betonu jsou svařované drátěné sítě, s daným průměrem ok, v jasně dané velikosti a v odpovídající hmotnosti. Tyto sítě tedy jako stavební doplňkyprimárně slouží ke zpevňování betonových částí stavby, jako jsou základové desky, podlahy čí stropy.

A právě kari sítím se budeme v tomto článku věnovat nejvíce. Víte, jak tento hutní materiál správně pokládat, abyste dosáhli opravdové pevnosti, normovaného váhového zatížení a dlouhého využívání díky dlouhověkosti. Kari sítě mají svůj ověřený postup aplikování, a to hlavně při tvorbě základových desek u rodinných či komerčních nemovitostí.

Pokládka sítí do betonu

Za prvémusíte vědět, že sítě se nedoporučuje pokládat přímo na udusaný štěrk nebo drť.  Své místo mají v dolní polovině tloušťky realizované betonové desky, což docílíte například tím, že můžete sítě vypodložit kamením. Jedná se o velmi využívanou a i pravděpodobně nejlevnější řešení. Druhou alternativou jsou speciální ocelové podložky, které slouží k vypodložení sítě.

Ve chvíli, kdy usadíte tento hutní materiál, je nutné pohlídatsii další zásadní věci. Je to například mezera mezi bedněním a armorováním, která je by měla být alespoň 20 – 30 centimetrů. Důkaz klaďte i na přesazení jednotlivých sítí. Ideální mírou je oněch zmiňovaných 30 centimetrů.

Poslední, finální fází je zalévání sítě betonem. Jeho vrchní vrstvu se snažte srovnat vibračním náčiním, aby byly kari sítě dostatečně obaleny betonem. Po zatvrdnutí betonu tak docílíte naprosto ideálního provedení základové desky.

Nebojte se a využívejte tento hutní materiál i k jiným účelům a mějte na paměti výše uvedené kroky. Kromě stavby se vám mohou sítě hodit třeba na budování plotu či oplocení. Možnosti realizace jsou opravdu bohaté. Kari sítě do betonu kupujte jen u prověřených prodejců.

To Top