Dům

Víte co všechno dokáže betonářská ocel?

ocel
pixabay.com

Betonářská ocel, to je pojem, jehož historie sahá desítky let nazpět. Jen málokdo si uvědomuje, jaký význam má tento kus oceli pro lidské bytí. Jak už prozrazuje samotný název této kategorie produktů, jedná o kovové výrobky primárně využívané ve spojení s betonem. Pak je možné narazit také na pojmenování železobeton.

Hutní materiál, mezi jehož základní vlastnosti patří především pevnost, odolnost, houževnatost a pružnost. To všechno s důrazem kladeným na stovky let dlouhé životnosti při dodržení stále stejných parametrů. Normovaná betonářská ocel má spoustu podob.

  • Žebírková ocel nejrůznějších průměrů
  • Žebírková ocel ve svitkách
  • Hladká ocel

Nyní, když víte, jak vypadá takový hutní materiál, je nejvyšší čas přistoupit k odpovědi na otázku tohoto článku. Co všechno tento produkt dokáže, kde nachází své primární uplatnění a jak je přínosný lidstvu?

Hutní materiál pro průmysl i domácnost

Ocel do betonu nalézá své hlavní užití především při výstavbě odlišných konstrukcí a budov. Typickým příkladem jsou mostní pilíře, továrny, mrakodrapy, obchodní střediska a jim podobné objekty. Právě u těchto nemovitostí je vyžadována maximální odolnost vůči pravidelnému zatížení.

Betonářská ocel vás však nezklame ani v soukromém sektoru, kde na sto procent plní svoji roli. Jsou to hlavně panelové a rodinné domy, kde ji lze aplikovat nejenom při budování pevných a bytelných základů, ale také při výstavbě stěn, stropů a ostatních částí. Například v základových deskách ocení každý stavebník houževnatost takového ocelového materiálu.

Ocel do betonu dokáže mnohé a je významným článkem stavebnictví, proto ji za žádných okolností nepodceňujte. Ba naopak, využijte její široký potenciál a předkládané vlastnosti. Ať už jde o komerční či rodinnou stavbu libovolného typu a velikosti.

 

To Top