Inspirace

Také jste podlehli stylu hygge v bydlení?

zdroj: pixabay.com


Hygge styl se mezi lidmi skloňuje stále častěji. Možná ale patříte k těm, kteří vůbec netuší, o co jde a v tom případě jste tady správně. V dnešním článku vám vysvětlíme, co je to styl hygge a především vám dáme inspiraci, jak si v duchu tohoto stylu zařídit bydlení, se kterým budete bydlet jednoduše pohodově.

Co je styl hygge?

Styl hygge sice nemá doslovnou definici, ale můžeme jej vysvětlit jako stav, kdy se cítíte dobře. Je to chvíle, kdy si užíváte přítomný okamžik, kdy jste na místě, kde je vám příjemně a kde jste obklopeni věcmi, které se vám líbí a vyvolávají ve vás líbivé pocity. Z toho plyne, že pro každého z nás může hygge styl představovat něco trochu jiného, jedno ale budeme mít vždycky společné: díky tomuto stylu se budeme cítit pohodově. A o to přesně jde.

Jak v tomto duchu zařídit svůj domov?

Pakliže vás zaujala představa, že si v tomto duchu zařídíte své bydlení a budete žít tak, že se budete cítit dobře, pak pro vás máme pár tipů, jak toho poměrně snadno docílit.

Tip první: bytový textil

Do stylu hygge patří dečky, měkké koberečky, přehozy nebo plédy, zkrátka všechen bytový textil, který vám pomůže cítit se pohodlně a příjemně. Aplikovat jej můžete v kuchyni, obývacím pokoji i v ložnici.

Tip druhý: svíčky a vůně

Dalším základním prvkem hygge stylu jsou svíčky, které navozují takový ten pocit teplého domova. Doma by vám neměly chybět ani příjemné vůně, čehož můžete docílit jak vonnými svíčkami, tak i difuzéry a podobně, možností je několik.

Tip třetí: doplňky a dekorace

Do třetice všeho dobrého zmíníme ještě domácí doplňky, které se u každého z nás budou lišit právě proto, že se každý z nás obklopí věcmi, které pro něho budou mít nějaký význam, budou u  něco evokovat příjemné pocity.

To Top