Bydlení

Terasy z WPC – trend, který dává smysl

Zahradní terasa. Kdo ji nemá, neví, o co přichází. Kdo si ji pořídil, nechápe, jak bez ní mohl žít. Terasa je jednoduchý architektonický prvek, který dokáže výrazným způsobem povznést kvalitu vašeho bydlení. Je však třeba, aby splňovala jednu důležitou podmínku – potěšení z ní musí dlouhodobě převažovat nad finančními a časovými investicemi spojnými s péčí o ní.

To je také důvod, proč si stále více zájemců pořizuje terasu z WPC, tedy kompozitu dřeva a polymeru. Jedná se o variantu, která dokáže eliminovat nežádoucí vlastnosti dřeva, a zároveň zdůraznit přirozenou vizuální dokonalost dřevěného povrchu. Výhodou WPC, především oproti klasickému dřevu, je velká odolnost materiálu, jeho dlouhá životnost a zároveň jen minimální údržba.

Vsaďte na kvalitní terasu od české firmy

Kupříkladu špičková prkna od české firmy WPC – WoodPlastic odolávají veškerým rozmarům počasí – dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Minimálně nasákavý materiál je rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. Prkna jsou stálobarevná, nemění svůj tvar ani nešednou. Terasu přitom není třeba natírat, olejovat ani impregnovat. Zcela postačí ji občas opláchnout proudem vody.

Na kvalitních prknech se netvoří třísky ani štěpy, a navíc jsou 100% recyklovatelná. Mají plný profil, takže na rozdíl od některých dutých prken nehrozí jejich kroucení, praskání či drolení, a navíc se snadněji a rychle montují bez nutnosti kotvení k pevnému podloží. Terasy WoodPlastic® jsou protiskluzové a jejich skryté kotvení zajišťuje hladký kompaktní povrch bez nebezpečí poranění.

Důležitý je i odpovídající servis

Pro dlouhou životnost terasy z WPC bez ztráty jejích vlastností je nejdůležitější to, z čeho a jak se prkna vyrábějí. Rozdíly v kvalitě teras z kompozitu, které si dnes na trhu můžete pořídit, mohou být u různých výrobců, a především pak dovozců propastné. Plnoprofilová prkna WoodPlastic® obsahují 40 % polymeru HDPE, 60 % čistého PEFC dřeva a potřebné množství ekologického pojiva, přísad a barev.

Firma navíc neinvestuje pouze do kvalitní výroby, ale i do atraktivity svých výrobků. Povrchy teras od WPC – WoodPlastic působí reprezentativně a jsou příjemné na dotyk. Jsou vhodné i pro ty nejmenší děti. Prkna jsou k dispozici v širokém spektru přirozeně působících barevných odstínů, které dobře doplní barvy vašeho domu a v případě zájmu a potřeby se vyrábějí i v atypických tvarech.

Pokud se rozhodnete pro terasu z WPC od české firmy, která se svými výrobky uspěla na náročných trzích ve více než 30 zemích světa, získáte nejenom kvalitní produkt se zárukou až 25 let, ale rovněž odpovídající servis. WPC – WoodPlastic disponuje sítí terasových center a zkušených certifikovaných partnerů. Ti vám pomohou s výběrem povrchů a barev, terasu navrhnou a profesionálně nainstalují.

Další informace o produktech WoodPlastic®, inspirativní fotografie, praktická doporučení a mnohem více najdete na www.woodplastic.cz


To Top