Koupelny

Trápí vás nevzhledná umakartová koupelna? Vyšperkujte ji!

zdroj: pixabay.com

Bydlíte v panelovém domě? V tom případě je určitě součástí vašeho bytu umakartová koupelna. Umakartová jádra jsou v panelových domech typická, dalo by se říci, že jsou jejich poznávacím znamením. Nemusíte být zrovna kdovíjak nároční, aby vám vzhled umakartové koupelny zrovna dvakrát nelichotil. Pokud chcete umakartovou koupelnu vylepšit, poradíme vám, jak správně na to!

Nelíbí se vám umakartová koupelna?

Asi každý si dokáže představit, jak vypadá taková klasická umakartová koupelna, která bývala i bývá neodmyslitelnou součástí panelových bytů. Záměrně používáme slovíčko „bývala“, protože řada lidí dala na svůj nutkavý pocit udělat něco se vzhledem koupelny a pustili se tak do její renovace. Udělat tento krok můžete i vy, v následujících řádcích vám dáme několik tip, jak na to!

Jaké jsou možnosti?

Chcete-li předělat umakartovou koupelnu, můžete vybírat z několika možností. Jednou z nich je upgradovat umakartové jádro na zděné jádro. Změna to bude obrovská a rozhodně k lepšímu, ale počítejte s tím, že určitě nebude zadarmo. Levnější alternativou je obložení nepěkného umakartu pěknými dlaždicemi. Do třetice všeho dobrého je tu možnost známá jako vlhku-vzdorný sádrokarton. Při této metodě se používají sádrokartonové desky, které se instalují na umakartový základ.

Hledáte levnější řešení?

Chcete předělat koupelnu, ale nejraději byste to udělali s co možná nejnižšími náklady? Nebojte se, nenecháme vás ve štychu. Nejlevnější alternativou je nátěr. Vymalování je rychlé a vyjde na pár korun, výsledek ale nemusí být takový, jaký očekáváte. Dalším levným řešením jsou tapety, ideálně omyvatelné nebo v ještě lepším případě sklovláknité, u kterých se cena pohybuje okolo 50-70 Kč za metr čtvereční.

Ať už se dle svých možností pustíte do jakékoli renovace vaší stávající koupelny, myslete na svou bezpečnost. Používejte vhodné oděvy, noste pracovní obuv, spolehněte se na správné pomůcky a nářadí.

To Top