Zahrada

Využijte dotace na dešťovou vodu při pořizování retenčních nádrží

pexels.com

Nádrže na dešťovou vodu, nebo také retenční nádrže, jsou moderním způsobem, jak chytat a uchovávat dešťovou vodu pro pozdější užití. Jenže zároveň patří mezi ty systémy, které při své vysoké kvalitě a velikosti stojí nemalé peníze.

To je také důvod, proč spousta lidí, která by jinak pro nádrže měla plnohodnotné využití, nakonec jejich koupi nerealizuje. To ale není žádný problém v dnešní době. Můžete totiž využít možnosti alespoň částečného financování nákupu nádrží na dešťovou vodu.

Nový program ministerstva pro místní rozvoj

Nejedná se přitom o žádnou dotaci, nebo způsob financování, který je zastřešený pouze místními společnostmi. Zcela naopak je to jeden z dotačních programů, který je zastřešený ministerstvem pro místní rozvoj.

Ve všeobecných textech a informacích jej můžete najít jako program „Dešťovka“ a tento program slouží, jako mnohé další, ke zlepšení ekologie v zemi. Využívání vody jakožto obnovitelného zdroje může být totiž jednou z cest, jak se může do budoucna zlepšit situace s dostupností vody pro zalévání a užitkové účely během horkých zimních měsíců.

S dotací vám rády pomohou i přímo společnosti

Podání dotace na dešťovou vodu ale není zdaleka tak jednoduché, jako by se vám mohlo na první pohled zdát. Zcela naopak se musíte připravit na to, že je součástí celého dotačního návrhu dokonale připravená dokumentace systému, se všemi technologickými aspekty. A ačkoliv můžete o tuto dotaci pochopitelně žádat i sami, tak je v tomto případě lepší se obrátit na odborníky. Společnosti distribuující a prodávající nádrže na dešťovou vodu totiž mohou mimo celé řady jiných věcí rovněž i pomoci s podáním dotace jako takové, a pochopitelně mají velkou úspěšnost díky praxi v podávání dokumentace. Drobná investice do této pomoci se vám tak zaručeně vyplatí!

To Top