Zahrada

Využívejte dešťovou vodu i díky dotacím

zdroj: pixabay.com

Využití dešťové vody bylo dříve velice obtížně dostupnou metodou pro větší systémy. Na většině zahrádek i menších pozemků jsme mohli dříve i dnes najít okapy ústící do kádí na vodu, speciální nádrže na uchovávání a další. Jenže co když to jde udělat ještě lépe?

Nádrže na vodu jsou skvělou alternativou

Kompletní absorpční systém je velice efektivní metodou, jak absorbovat a zároveň užít či uchovat dešťovou vodu. Je složený ze soustavy absorpčních prvků, jednoduchého rozvodu vody a samozřejmě srdce celého systému tvoří nádrž na vodu. Nádrže na dešťovou vodu jsou vyráběny stejně jako všechny ostatní komponentu ze speciálního odolného plastu. Ten velice obtížně podléhá jakémukoliv narušení a výrobci na něj garantují nejvyšší kvality. Jsou většinou tvořeny z jediného kusu plastu a díky tomu jsou po všech stránkách odolné. Instalace je ve finále velice jednoduchá, protože do děr vysypaných jemným štěrkem stačí zasadit kompletní systém a propojit jej. Od té doby systém nepotřebuje žádnou další údržbu a stačí jej uchovat v zemi.

Dotace na dešťovou vodu pomohou s úsporou

Jako ohromnou výhodu musíme zmínit dotace na dešťovou vodu. Pro mnohé jsou totiž kompletní odvodné systémy velice drahé a materiálně nedosažitelné. Jenže co když vám přímo poskytovatel systému může pomoci s dotací, která ušetří valnou část nákladů? Přesně tak to totiž funguje. Jednou z největších zbraní je v tomto případě ohromná úspěšnost schválených dotací. Díky odborným posudkům a zpracováním do posledního detailu totiž eliminujete šanci, že budou v projektu a návrhu na dotaci jakékoliv běžné chyby z neznalosti problematiky. Náklady na kompletní systém tak mohou být naprosto mizivé díky chytré dotaci na dešťovou vodu. To vše jednoduše na jednom místě a bez jakéhokoliv dlouhého čekání a pobíhání po úřadech.

To Top