Zahrada

Zazimování zahrady. Co vše budete potřebovat a nesmíte podcenit?

pixabay.com

Kdokoliv vlastní zahradu nebo pozemek, tak zná každoroční zazimování. Jenže spousta lidí to například dělá poprvé, nebo jednoduše podcenila na takové úkoly přípravu. Jak tedy zazimovat zahradu a co vše k tomu budete ideálně potřebovat?

Připravte si pracovní oděvy a pracovní obuv do zimy!

Jakékoliv zazimování a práce na zahradě na podzim a na jaře není mnohdy moc příjemná. Nejen, že velice často mrzne a fouká nepříjemný chladný vítr, ale půda je většinou rozbahněná a člověk tak odchází z každého dne práce špinavý od hlavy až k patě.

Vybrat si tak správné pracovní oděvy a pracovní obuv do chladného a mokrého počasí by tak měla být hned první věc, kterou uděláte. Nejen, že vám bude při práci mnohem příjemněji, ale především se vyhnete prochlazení a onemocnění.

Zakryjte především citlivé rostlinky a růže

Některé rostliny a květiny jsou na chlad a mokro náchylné více, jiné si s nimi naopak v pořádku poradí. Růže například ale patří mezi takové, kterým mohou mrazy dělat obtíže. Stejně tak i křehké rostlinky víceletých jahodníků či kanadských borůvek. I proto je tak dobré je pečlivě zakrýt mulčovací kůrou nebo jehličnatými větývkami. Především pro kořeny a první centimetry rostlinky nad zemí je to nutné, aby nedošlo k poničení mrazem. Vršek květinky buď zkraťte zahradními nůžkami, nebo jen nechte odkrytý.

Co stromy během zimy? Můžeme s nimi pracovat?

Během zimních měsíců se stromy nacházejí mimo vegetační období a mimo jejich prostřihávání a prořezu je dokonce smíme s povolením i pokácet. Je tak ideální čas se zbavit přebytečných dřevin na pozemku či zahradě. Většina zahrádkářů tyto měsíce ale používá především k prostřihání takzvaných slepých větší, které se v průběhu roku pod nátlakem ovoce a listí začali místo růstu vzhůru sklápět pomalu k zemi.

To Top