Zahrada

Budování podzemního absorpčního systému. Jak můžete vypadat?

pixabay.com

Poslední dobou jsou stále populárnější různé nádrže na dešťovou vodu, které fungují na bázi absorpce vody z povrchu a následného udržování přímo uvnitř nádrží. Tato na první pohled výtečná metoda se ale může zdát složitá a velice nákladná na realizaci. Je to pravda? Upřímně ani ne a zvládne to téměř kdokoliv!

Příprava kanálů pro nádrže na dešťovou vodu

První věc, kterou je potřeba poznamenat je fakt, že se nádrže na vodu kompletně ukrývají pod zemí. Je tak potřeba udělat souvislý systém kanálků a děr pro veškeré komponenty, přičemž ta největší pochopitelně bude patřit přímo samotné nádrži. Rozměry a hloubku získáte individuálně podle konkrétního systému. Budování tak někdy zvládnete víceméně ručně a jindy je pak potřeba použít lehké kopací techniky. Výhodou ale rozhodně zůstává, že se podloží pro takové nádrže připravuje jen hloubením a následným vysypáním pomocí štěrku. Betonování je tak velkou úlevou, kterou nemusíte dělat.

Doprava a složení systém na místě

Skvělé je, že se o dopravu a složení na místě starají v naprosté většině společnosti, které nádrže na dešťovou vodu zároveň prodávají a spravují. Pro jejich instalaci totiž musí být většinou použitá těžká technika, která pracuje především na nakládání a vykládání těžších částí systému, které jsou tvořeny krouženou plastovou konstrukcí o poměrně vysoké hmotnosti.

Společnost tedy samostatně přiveze a vyloží celý systém přímo na místě, přičemž na době pochopitelně záleží podle rozsahu absorpčního systému. Do nádrže mohou pochopitelně vést celé desítky metrů postupně vyspádovaných trubic a rozvodů a také se může o sběr vody starat různý počet povrchových komponentů. To vše pochopitelně o náročnosti rozhoduje. Ve finále je pak celý systém opět zasypán zeminou a s jistotou dlouhé a spolehlivé funkce se nemusíte bát o jakékoliv ucpávání nebo defekty hluboko v zemi.

To Top