Inspirace

Dokonalá káva v restauraci i doma

pixabay.com

Jeden z nejlepších nápojů v historii a dodnes jedním z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších. Přesně tak se dá popsat káva a její úžasná chuť a vůně. Odjakživa se na kvalitní kávu chodí do kaváren a přátelé se tak scházejí u šálku horkého nápoje k příjemným společným chvílím.

Kavárny dokáží udělat doslova zázrak

Dobrá kavárna je přitom věc, kterou nepotkáte na každém rohu. Cena kávy je pak doslova relativní, protože za stejnou cenu na jednom rohu dostanete slabý odvaz a na druhém rohu espresso přesně podle všech pravidel a požadavků. Kvalitní kavárny přitom poznáte především přístupem ke kávě. Pokud pracují s čerstvě drceným kávovým zrnem, tak z něj dostávají opravdu to nejlepší z aromatu i chuti. Konečný produkt je pak doslova dokonalý nápoj plný chuti a temperamentu. Skvělou kavárnu rozhodně poznáte už z dálky i podle vůně.

Domácí spotřebiče, co vám dopřejí skvělou kávu i doma

Pokud pak chcete mít skvělou kávu kdykoliv, tak máte možnosti si v dnešní době pořídit domácí spotřebiče s opravdu profesionálními módy na výrobu kávy. Pochopitelně se tyto spotřebiče cenově výrazně liší od běžných kávovarů na drcené směsi a mohou často cenou až vyrazit dech. Na druhou stranu ale získáváte takový kávovar, se kterým není problém naprosto dokonale připravit jakýkoliv běžný druh tohoto úžasného nápoje.

Na výběr jsou ve vyšší řadě kávovarů především dva typy. Jeden typ pracuje s čerstvě namletým kávovým zrnem a součástí těla kávovaru bývá velice často i malý mlýnek. Díky němu tak můžete čerstvě namletou směs okamžitě vložit do filtru a následně díky přednastaveným módům pasírovat kávu za předem určené teploty a tlaku. Druhý druh kávovarů pak má přednastavené módy a k nim se také kupují speciální kapsle. Ty obsahují uzavřenou směs s přesně namíchanou kávovou kombinací a při zapnutí kávovaru se jen propíchne kapsle se směsí a začne se postupně odčerpávat.

To Top