Inspirace

Jaké zásady ctí moderní kuchyně?

pixabay.com

Moderní kuchyně je opravdu speciálním pojmem, protože si pod ním deset různých domácností představí deset různých možností. Ty se mnohdy doslova odporují a nedají se dát dohromady v jeden celek. I přesto je ale několik málo podmínek, které stanovil moderní trend a které mají v moci udělat z každé průměrné a běžné kuchyně právě tu moderní.

Důraz na přírodní světlo a dobrou viditelnost

Hned první a velice důležitou věcí je například důraz na skvělé prosvětlení. Moderní kuchyně jsou velice často vyráběny z tmavších materiálů a dekorů, což je dělá přirozeně tmavší a tím pádem i ubírají světlo v místnosti. To je naopak velice často redukováno výtečným prosvětlením či tím, že jsou jednotlivé části kuchyně tak navrženy, aby nevykoukávali příliš do místnosti a tím pádem nelimitovali průtok světla místností.

Ohledně umělého osvětlení je velice populární především bílé a studené světlo. Je pod ním skvěle vidět na práci, a tak se často vyhnete například nepříjemným zraněním při krájení. Spousta světel především u kuchyní na míru bývá montována na spodní straně skříněk a jedná se o moderní led bodová světla, která potřebují opravdu minimální údržbu a reprezentují se ohromnou výdrží při skvělé svítivosti.

Kuchyně na míru šetří spoustu prostoru

Naprosto běžnou věcí je dnes také koupě kuchyní na míru, o kterých by se nám dříve ani nesnilo. Kuchyně na míru přitom nejsou nijak drahé a jejich výhody zvysoka přesahují cenové náklady. Lze je uspořádat a sestavit přesně tak, jak budete potřebovat pro maximální úsporu prostoru, či naopak pro co nejlepší uspořádání pracovních ploch a úložných míst. Další výhodou je variabilní možnost výběru materiálů a barevných dekorů. Při konstrukci kuchyně na míru se totiž meze nekladou a společně s profesionální pomocí dokážete vytvořit dokonalou konstrukci pro vaše potřeby.

To Top