Zahrada

Konečně přichází oteplení a s ním i zahradnická sezóna. Na co nezapomenout při jarním nákupu?

pexels.com

Je to konečně tady! Dlouhé období strádání pro všechny, kteří rádi tráví teplé dny na svých zahradách, je konečně pryč. Přichází opět každoroční oživování zahrady, mezi které mimo jiné patří také nákup správných věcí. A každý rok sice může být nákupní seznam o něco odlišný, ale většinou se opravdu budete potkávat především s těmito velice častými položkami.

Sazeničky a semínka všech druhů

Ať už máte zahradu vyloženě okrasnou, plnou květin a designových prvků, nebo naopak holdujete pořádným záhonkům plným různé zeleniny a ovoce, tak vás čeká nakupování sazeniček. Sazeničky a semínka touhle dobou sice nejsou za nejlepší cenu, akce teprve přijdou, jsou ale rozhodně v nejhojnějším počtu k dispozici. Během slev také může být o některé z nich velká nouze.

Připravte se na opravy zahradního náčiní

Vedle nákupů nových věcí bude zajisté potřeba také zapracovat na opravě těch, které již dávno máte. A to především v tom smyslu, že bude potřeba opravit všechno možné náčiní, které celý rok používáte. Během roku většinou nikdo opravám nevěnuje moc pozornosti. Mnohem raději zkrátka odloží kus náčiní stranou a nechá jej ladem, dokud pro něj nebude správný čas. Na jaře je tak ideální čas především na opravu poškozených nebo zlomených násad, pročištění a promazání strojů, nebo nákup strun a doplňků.

Vybavte se na práci správným oděvem

Další velice častou položkou na seznamu, jsou pracovní obuv a oděvy. Během roku dokáže vášnivý zahrádkář nejednu sadu zničit. A to se nebavíme o spoustě rukavic, které mohou jednoduše padnout při klasické práci. Proto si raději udělejte kvalitní zásobu především takových věcí, jako jsou rukavice různých druhů podle práce. Navíc je ideální období pro nákup sezonního pracovního oblečení na nadcházející léto.

To Top