Koupelny

Koupelnové trendy letošního roku

moderní koupelna
vse-do-koupelny.cz

Výrazné barvy, kovové detaily a černá – to je opět na scéně.

Rozhodli jste se, že si zařídíte novou koupelnu? Chcete jí něčím oživit a jít ruku v ruce se současnými trendy při zařizování koupelen? Můžeme Vás uklidnit. Těch možností je několik a nebude to nic náročného. I Vaše koupelna může být tou moderní, multifunkční místností, kterou vídáte na titulkách časopisů o bydlení.

Nezapomínejte na detaily

Trápí Vás malý prostor, ve kterém se má Vaše nová koupelna nacházet? Vsaďte na velká zrcadla, budete překvapeni, co dokážou. Zrcadlo dokáže opticky zvětšit a prosvětlit celou místnost. Jelikož tento fígl znají i profesionální designéři, patří velkoplošné odrazové plochy k jejich oblíbeným trikům.

Mezi vhodné doplňky patří také kovové materiály. Nemáme teď na mysli pouze nerezové doplňky, které sem samozřejmě také spadají, ale také zlaté, bronzové a ocelové prvky, které působí luxusním dojmem a celkově pomohou doladit stylový vzhled.

Přivítejme zářivé barvy

V posledních letech jsme si mohli povšimnout, že koupelnám dle severského vzoru vládly ve velkých, koupelnových prostorech tlumené barvy jako například bílá nebo šedá. Letos si však designéři potrpí na extravaganci výrazných barev, což způsobilo výraznou změnu. Mezi velmi trendy barvy patří kanárkově žluté nebo tropicky zelené. Zároveň se však můžeme setkat s návratem černé barvy, která působí velice elegantně a na úrovni.

Pokud nemáte v plánu měnit každých několik let design celé koupelny, zvolte neutrální barvy dlaždiček a doplňky slaďte do momentálně trendy zářivých barev.

Trocha přírody i v koupelně

Mimo klasického koupelnového vybavení a doplňků můžete interiér doplnit živou rostlinou. Živé rostliny jsou nepostradatelnými prvky milovníků současných koupelnových trendů. Kapradina se hodí do každé koupelny. Pokud si však potrpíte na něco extra, vsaďte na aloe vera, která je mimo jiné i léčivou rostlinou.

Ať už je trendy cokoliv, nezapomínejte na svou pohodlnost a bezpečí. V žádné koupelně by neměla chybět protiskluzová opatření, dostatečné, ačkoliv ne přehnané osvětlení a při nejlepším i vyhřívaná podlaha.

To Top