Koupelny

Sprchový kout: Jak vybrat ten ideální?

sprchové kouty
vse-do-koupelny.cz

Již dávno jsou pryč doby, kdy se sprchové kouty používaly pouze jako náhrada vany v okamžik, kdy prostor koupelny byl příliš malý. Ten, kdo právě řeší pořízení nového sprchového koutu, jistě si všiml, že nabídka na našem trhu je opravdu bohatá.

Podle čeho vybírat?

Velmi důležitým aspektem při výběru sprchového koutu je jeho samotná konstrukce. Vyrábějí se bezrámové sprchové kouty, půlrámové  sprchové kouty, které mají obvodovou konstrukci odlehčenou nebo rámové, které mají zasazená skla do obvodových konstrukcí. Skla výše zmíněných koutů mají tloušťku alespoň šest milimetrů z důvodu bezpečnosti. Doporučuje se, aby jak kryty, tak i panty byly celomosazné, aby bylo zajištěno spolehlivé držení skel.

Sprchový kout si můžete postavit sami

V poslední době je velmi moderní si sprchový kout sestavit. Stačí vybrat místo v rohu, použijete sprchové dveře, vyzdíte stěnu obklady, na podlaze vytvoříte odtok pro vodu a je to. Tento sprchový kout vypadá velmi stylově a perfektně se přizpůsobí interiéru. Dbejte na co nejlepší obložení, proto vybírejte vhodnou hydroizolační stěrku, penetraci, lepidlo, těsnící pásky, spárovací hmotu, keramický obklad, tmel i dilatační provazec. Důležité je kvalitní nanesení hydroizolačních vrstev a celkové napojení. V tomto případě se rozhodně nevyplácí šetřit.

Výběr dveří je velmi důležitý

Dveří ke sprchovým koutům je velké množství, liší se konstrukcemi a cenami. Podle dispozic Vaší koupelny můžete vybírat z nejrůznějších velikostí, klidně až 200 cm širokých nebo naopak pouhých 70 cm. Patříte k milovníkům křídlového otevírání? I zde si můžete splnit svůj sen. Naopak k úsporným na prostor patří dveře s pivotovým systémem.

To Top