Inspirace

Levné tipy na proměnu bydlení

zdroj: pixabay.com

Jste v nové životní fázi nebo jen potřebujete změnu? Možností, při níž se můžete dostatečně kreativně vyřádit a přitom ušetřit, je právě proměna vašeho bytu.

Rychlá proměna s malými náklady.

Nejvýraznější proměnou s nejmenšími náklady je vymalování zdí novými barvami. Všechen nábytek a další bytové doplňky tak dostanou v novém prostředí nový nádech a nebude nutné pořizovat nové vybavení bytu.

Pokud potřebujete v životě změnu, proměníte tak nejen prostor kolem sebe, ale zároveň budete mít čas během práce přemýšlet. I když by se koupě nových barev mohla zdát na první pohled nákladná, v dnešní době je skutečně široká škála dostupných barev v dostatečné kvalitě. Barvy jsou navíc na vodní bázi a lze je snadno setřít, pokud pokapete třeba linoleum nebo nábytek. Nezapáchají a nevytváří skvrny ani v případě, že je natřete štětcem, takže ušetříte za malíře pokojů.

Pokud budete chtít něco odvážnějšího, neváhejte na zeď něco domalovat nebo na ni nechat třeba otisknout ruce vaše děti.

Samolepky pro ty méně odvážné.

A pokud si na vlastní malůvky netroufnete, výborně vám poslouží samolepky na zeď, které se dnes dají sehnat v mnoha hobby obchodech s výtvarným materiálem a vedou je i některé obchody s výtvarnými potřebami. Kapitolou sama pro sebe jsou samolepky pro děti. Vybírat můžete z všemožných populárních motivů od Aut přes Elzu až po tradičního českého Krtečka. Samolepky koupíte v mnoha velikostech a lze je mezi sebou libovolně kreativně kombinovat. Můžete tak vykouzlit květiny s motýlem nebo celou záplavu fantazie v dětském pokojíčku. Samolepky navíc můžete doplnit třeba třpytkami a dalšími prvky.

Nové textilní dekorace.

Pokud doma nemáte skříň plnou látek, pořídit si dnes kvalitní a pěknou látku není nic těžkého a na rozdíl od dob našich babiček, které kupovaly vše, co se v obchodech objevilo, budete mít nepřeberné množství výběru.

Vybírejte jednoduché vzory, které budou s již zařízenou částí bytu ladit a zářivé bary, které byt projasní. Ušít si můžete vše od nových utěrek přes polštářky až po sedáky na židli. Vděčné budou i závěsy či záclony, které ovlivňují pocitově světlo a atmosféru v pokojích. Proto pokud máte na oknech závěsy ve studených barvách už několik let, změna na teplé barvy pozmění celkový dojem vašeho domova.

To Top