Inspirace

Pracovní rukavice na tisíc způsobů

zdroj: pixabay.com

Jedním z těch nejzákladnějších ochranných prvků pro každou manuální práci zůstávají pracovní rukavice. Na trhu jich běžně můžeme najít takový počet, jaký překvapí i sebezkušenější řemeslníky či domácí kutily. Jaké jsou základní druhy, které můžeme potkat a které se nám vyplatí nakoupit?

Pracovní oděvy a pracovní obuv pro profesionály

Možná bude lepší tentokrát začít ze zcela opačné strany, a to od profesionálů. V oblasti ochranných pracovních rukavic totiž mnohdy jejich účinky opravdu docení jen profesionálové, kteří jsou zvyklí nakládat se svým řemeslem celé dny a noci. Kvalitní rukavice jsou totiž vybaveny popisky, které mapují jejich schopnosti a přínos pro budoucí nositele.

Mimo běžného označení materiálu a složení rukavic, které najdeme na každé textilii, se některé rukavice rovněž pyšní popisem specifických funkcí a odolností. Většinou jsou nazývané jako normy, či atestace. Můžeme je tak rozdělit od běžných rukavic až po naprosto speciální kousky. Některé jsou například odolné proti prořezu a poranění prstů. Jiné naopak nabízejí speciální vyztužení, které i při sebevětším nárazu do prstů nepovolí jejich zlomení. V tomto duchu můžeme pokračovat celé dny, protože rukavic je opravdu nekonečné množství.

Jednoduché, levné a dostupné

Samozřejmě se nám to může stát u některých specifických druhů rukavic, že nebudou jednoduše k dostání. To je ale situace, která nastává zřídka kdy a většinou jsou všechny druhy specifických i všeobecných rukavic k dostání v obchodech, které prodávají pracovní oděvy a pracovní obuv. Cena se přitom pochopitelně pohybuje podle konečných vlastností a použitých materiálů. Naprosto základní plátěné rukavice na ochranu rukou při hrubé práci nás například vyjdou jen na několik desítek korun, zatím co speciální dřevorubecké či svářecí kousky mohou stát i tisíce.

To Top