Inspirace

Státní dotace, díky kterým je modernizace nemovitostí a pozemků hračka!

unsplash.com

Určitě jste si všimli, že jak na rovině vnitřních snah naší republiky, tak i u mezinárodních aktivit, se velice aktivně rozvíjí posilování zelených energií, obnovitelných zdrojů a ekologických aktivit. Většina z nich je cestou k opravdu efektivnímu způsobu vedení domácnosti, a dokonce i firem a komplexů.

Jenže jednou z mnoha nevýhod může být především finanční náročnost takových rekonstrukcí. Ne každý pochopitelně má dostatek financí na to, aby dokázal tyto systémy zcela financovat z vlastní kapsy. Zároveň je tu ale zajímavý výběr státních dotací, které vám s touto aktivitou mohou zajisté pomoci!

Dotace na dešťovou vodu patří mezi nejoblíbenější

Mít i v období, kdy jsou úhrny srážek nízké, a přitom vysoké teploty dostatek vody, je rozhodně příjemnou výhodou. Nejen firmy, ale i soukromé pozemky jsou tak vybaveny retenční nádrží, do které se v deštivých měsících ukládá dešťová voda a čeká na svoje pozdější využití. Projekt dešťovka, nebo jak se mu i říká dotace na dešťovou vodu, je přitom speciální dotace vyvinutá právě na financování těchto systémů. Nejedná se totiž o žádné prcky a mnohé nádrže mohou mít kapacitu tisíců litrů a mohou znamenat opravdu velkou investici.

Plně energeticky soběstačné domácnosti

To, že do budoucna budou domácnosti energeticky soběstačné a nebude pro domácí účely potřeba vyrábět energii, je zatím jenom utopie. To ale neznamená, že už dneska nenajdeme celou řadu speciálních dotací, které pomáhají nemovitostem postupně spět tímto směrem. Konkrétně jde o dotace, které vám mohou pomoci pořídit ekologické energetické prvky jako jsou solární panely, nebo výměníky tepla. Ani jedny bohužel nejsou schopny zatím plně živit domácnost energií. Jsou ale všeobecně schopny pomoci minimálně s úsporou a minimalizací ztrát.

To Top