Inspirace

Zlaté české ručičky ve světě. Které české výrobky jsou globálně oblíbené a známé?

unsplash.com

Česká republika je sice malou zemí, ale v mnoha oblastech se stala zároveň zemí s velkým mezinárodním přesahem. Možná by vás překvapil výčet oborů a výrobků v rámci, kterých se můžeme právem řadit mezi ty nejlepší producenty na světě.

Tento výčet by ale rozhodně byl tak dlouhý, že se do jednoho takového článku ani nemá šanci vejít. V rámci dnešního článku se tak zaměříme na několik velice oblíbených českých druhů výrobků, které vznikly z poctivé manuální práce a znamenají jednoznačné potvrzení kvality.

České přírodní matrace pro alergiky

Česká republika má po své ploše poměrně dost neskromné množství výrobců matrací. Někteří se usídlili spíše jenom na oblastním marketu, ale také se našli tací, kteří se dokázali probojovat do celého světa. Díky tomu jsou jednou z velice známých věcí české matrace. Hlavní výhodou je, že české matrace jsou mnohdy dělány ze stoprocentně přírodních materiálů, a dokonce se jedná mnohdy i o ruční práci. Díky tomu tak bez nadsázky patří matrace mezi vrchol ruční výroby.

Základ pro světové výzkumné systémy

Představte si to, ale české výrobky jsou jednou z těch nejzákladnějších záležitostí ohledně světových laboratorních, a dokonce i výzkumných systémů. Zatím co ohledně kvantity jsou giganty ve výrobě čipů a elektronických součástek pochopitelně asijské země, tak v ohledu vysoké kvality a specifických požadavků je mezi nejlepšími Česká republika. Zajímavostí přitom je, že se velice často nejedná ani o všeobecně známé firmy, ale spíše menší oblastní výroby, které ale mají jednoznačné zaměření na konkrétní okruh. Díky tomu se tak podívaly některé součástky z České republiky například do vesmíru v rámci mezinárodních programů. Celá řada součástek například pohání i detektory a urychlovače v CERN.

To Top