Volný čas

Vyčistěte staré mince bezpečně a efektivně

zdroj: pixabay.com

Věnujete se tzv. hledání pokladů, což je stále populárnější druh zábavy, při kterém s pomocí detektoru kovu prohledáváte půdu a zeminu v lesích, na polích nebo zkrátka kdekoli jinde? A už se vám podařilo něco najít? Mnozí se radují třeba z takového nálezu, kterým jsou mince. Ty jsou mnohdy opravdu staré a bohužel v poměrně špatném stavu. Když najdete minci, která toho má očividně hodně za sebou, pak ji určitě nechcete poškodit nešetrným čištěním. Jak tedy mince vyčistit, aniž byste jim uškodili?

Čištění ultrazvukem je revoluce moderní doby

Pokud jde o staré mince, které mohou být staré klidně i několik desítek či stovek let, pak byste neměli zbytečně riskovat a pokoušet se mince čistit návodem z internetu. Daleko lepší je vsadit na jistotu a použít ultrazvukové čističky. Ty v současné době představují revoluci v čištění, dosahují opravdu skvělých výsledků, přičemž jsou maximálně šetrné k předmětům, které do nich v rámci čištění vložíte.

Jak to funguje?

Možná se o ultrazvukových čističkách z dnešního článku dozvídáte poprvé a nemáte představu, jak to vlastně celé funguje. V ultrazvukovém generátoru dojde k vyprodukování milionů maličkatých bublinek. Ty se následně s pomocí vibrací a změn tlaku postarají o to, že se z čištěného předmětu oddělí nečistoty. Předměty vložené do ultrazvukové čističky jsou během čištění vystaveny vysokým vibracím, což zajistí oddělení nečistot i koroze bez poškození.

Připravte speciální roztok

Pro čištění v ultrazvukové čističce je zapotřebí použít speciální roztok. Jeho základem je destilovaná voda. Minerální voda není vhodná z toho důvodu, že by v ní obsažené minerály nemusely svědčit materiálu mince. Do destilované vody přidejte trochu mýdla a odpěňovač. Někdy k čištění postačí pouze destilovaná voda.

To Top